Tizenhét cikkünk 2017-ből

2018. január 11., címkék: 2017

Fanyar humorú író, történelmi jelentőségű párbeszéd, reménytelenségben boldogságot találó fotóriporter, gyülekezetplántálás a keleti végeken, hétköznapi hősők, mártírok... és mindegyikben ott van Ő, aki egyedül Ura az életünknek – az elmúlt napokban már 12 különleges képben mutattuk meg az elmúlt 12 hónap egy-egy kiemelten fontos egyházi eseményét, ahogy azt is összefoglaltuk, hogyan élték meg a reformációi jubileumi évet a magyar reformátusok, most pedig 17 emlékezetes cikkünket válogattunk össze 2017-ből.

Ilyen volt 2017

2018. január 06., címkék: 2017

Milyen esztendő volt a 2017-es? Mi minden történt a tavalyi évben a reformációi jubileumi megemlékezések mellett? 12 képben mutatjuk meg az elmúlt 12 hónap egy-egy fontos eseményét.

Presbiterválasztás elé

2017. augusztus 28., címkék: tisztújítás, presbiter, reformátusok lapja, 2017, presbiterválasztás, huszár pál, presbiterválasztás 2017

Istenünk végtelen kegyelme folytán ismét jelentős esemény előtt áll református egyházunk. Törvényünk értelmében megújulnak presbitériumaink, amelyek szerepe nélkülözhetetlen gyülekezeteink és egész egyházunk kormányzásában.

Kétszázmillióan szenvednek Krisztusért világszerte

2017. január 24., címkék: open doors, keresztyénüldözés, 2017

Az egyre erősödő vallási-etnikai nacionalizmus következtében tovább nőtt a keresztyénüldözés mértéke 2016-ban – derül ki az ezzel foglalkozó nemzetközi szervezet év elején közzétett jelentéséből. Az Open Doors arra figyelmeztet: a vallási üldöztetés egyik jelentős mozgatórugója napjaink migrációs hullámának.

Ezzel készül 2017-re a Reformációi Emlékbizottság

2016. december 30., címkék: reformáció 500, reformációi emlékbizottság, 2017

Csaknem négyszáz programot szervez, illetve támogat a Reformáció Emlékbizottság 2017-ben, a reformáció 500. évfordulója alkalmából meghirdetett emlékévben – mondta el az MTI-nek Hafenscher Károly, az emlékbizottság miniszteri biztosa.

Evangélikus és református tervek 2017-re

2016. április 05., címkék: reformáció 500, 2017

A Magyarországi Evangélikus Egyház Reformációi Emlékbizottsága meghívására az Északi Evangélikus Egyházkerület Püspöki Hivatalába érkezett a Magyarországi Református Egyház Reformáció Bizottságának delegációja, Fekete Károly, Gér András, Győri L. János, Köntös László, Krecz–Macsek Laura, Barcza János képviseletében.