Az MRE külügyei és ökumenikus kapcsolatai

A Magyarországi Református Egyház életében a kezdetektől kiemelkedő szerepet tölt be az ökumenikus és nemzetközi kapcsolatok ápolása. Tevékenységünk fő területei a testvéregyházakkal folytatott teológiai és szakmai együttműködés, valamint a felekezeti és ökumenikus világszervezetekben való aktív részvétel.

Zsinati Hivatal Külügyi Iroda

Az iroda feladatkörébe tartozik a külföldi testvéregyházi kapcsolatok ápolása, valamint az egyes nemzetközi egyházi szervezetekben vállalt tagságból folyó kötelezettségek ellátása.

Testvéregyházak és nemzetközi szervezetek

A MRE négy kontinens több mint húsz egyházzal tart fenn testvéregyházi kapcsolatot, illetve részt vesz ökumenikus szervezetekben, programokban.

A zsinati ösztöndíjakról

A Magyarországi Református Egyház a történelmi hagyományokat folytatva és a jelenkori ökumenikus gyakorlatot figyelembe véve lelkészek, teológiai hallgatók és más egyházi munkatársak továbbképzése céljából ösztöndíjas tanulmányútra ad lehetőséget.

MRE zsinati ösztöndíjas szabályzat

Gyakran ismételt kérdések (GYIK)

Lelkigondozói, prófétai és gyakorlatias keresztyénség

Kép: Lelkigondozói, prófétai és gyakorlatias keresztyénség

Eljött a lelkigondozói, prófétai és gyakorlatias keresztyénség ideje címmel jelent meg az Egyházak Világtanácsa (EVT) és a regionális ökumenikus szervezetek közös állásfoglalása a koronavírus árnyékában.

Közös imádságra szólította a pápa a világ keresztyéneit

Kép: Közös imádságra szólította a pápa a világ keresztyéneit

Mondjuk el közösen a Miatyánkot március 25-én, szerdán délben!

Imádságra hív a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa

„Jézus jelenléte arra biztat bennünket, hogy ne féljünk, Őt hívjuk segítségül."

Jótékonysági koncert a szíriai reformátusokért – elmarad

Az aleppói örmény Bétel református gyülekezet javára szervez jótékonysági koncertet a Budapest-Angyalföldi Református Egyházközség március 29-én, vasárnap 16 órakor.

Iskola. Háborúban.

Kép: Iskola. Háborúban.

Márciusban ismét adománygyűjtést hirdet a Magyar Református Szeretetszolgálat a szíriai keresztyének megsegítésére, vasárnapi iskoláik támogatására.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió