Szubjektív püspöki útinapló Koreából

Hazaszokás

2016. szeptember 30., címkék: koreai reformátusok, szubjektív koreai útinapló, útinapló, bogárdi szabó istván, PROK, Észak-Korea, észak-korea, dél-korea, Dél-Korea, prok

„Sok gondolatot és meggondolni-valót hozok magammal Dél-Koreából." Bogárdi Szabó István püspök szubjektív koreai útinaplójának kilencedik, befejező része.

A legnagyobb ajándék

2016. szeptember 30., címkék: koreai reformátusok, szubjektív koreai útinapló, útinapló, PROK, köszöntő, bogárdi szabó istván, ajándék, prok

Bogárdi Szabó István köszöntője, mely elhangzott a Koreai Köztársaság Presbiteriánus Egyházának (PROK) szeptember 29-i zsinati ülésén. A püspök szubjektív koreai útinaplójának nyolcadik része.

Szentnek lenni, hitből élni

2016. szeptember 29., címkék: igehirdetés, bogárdi szabó istván, koreai reformátusok, útinapló, szubjektív koreai útinapló, presbyterian church of korea (pck)

„A reformáció életformáló igazságot mondott ki, és akik ennek üzenetét befogadják, azoknak az élete elkezd megváltozni." Bogárdi Szabó István igehirdetése, mely elhangzott a Koreai Presbiteriánus Egyház (PCK) szeptember 28-i ökumenikus istentiszteletén. A püspök szubjektív koreai útinaplójának hetedik része.

„Aki elfelejti a múltat, az nem találja meg a jövő ajtajának kulcsát”

2016. szeptember 29., címkék: koreai presbiteriánus egyház (pck), kompkatasztrófa, útinapló, bogárdi szabó istván, szubjektív koreai útinapló

Ez a nap a címben szereplő koreai mondás fényében telt. Bogárdi Szabó István püspök szubjektív koreai útinaplójának hatodik része.

Függő-vízszintes

2016. szeptember 28., címkék: prok, nőszövetség, bogárdi szabó istván, PROK, útinapló, szubjektív koreai útinapló

Béke szigete a nagyvárosban, imádkozó koreai nők, koreai megosztottság. Bogárdi Szabó István püspök szubjektív koreai útinaplójának ötödik része.

Ilyet mondani Koreában lehetetlen

2016. szeptember 27., címkék: koreai reformátusok, szubjektív koreai útinapló, bogárdi szabó istván, útinapló, koreai presbiteriánus egyház (pck)

Ansan-i megacsörcs, káprázatos zsinati megnyitó, kálvini gondolatok. Bogárdi Szabó István püspök szubjektív koreai útinaplójának negyedik része.

A nagy csend

2016. szeptember 26., címkék: koreai reformátusok, szubjektív koreai útinapló, útinapló, Istentisztelet, bogárdi szabó istván, istentisztelet

„Megrendültem a ma reggeli istentiszteleten." Bogárdi Szabó István püspök szubjektív koreai útinaplójának harmadik része.

Istennek története van velünk

2016. szeptember 26., címkék: prédikáció, bogárdi szabó istván, szubjektív koreai útinapló, koreai reformátusok, útinapló

Bogárdi Szabó István prédikációja, mely szeptember 25-én, a szöuli Church of the Lord presbiteriánus gyülekezetben hangzott el. A püspök szubjektív koreai útinaplójának második része.

Megyünk vissza az időben

2016. szeptember 25., címkék: koreai reformátusok, szubjektív koreai útinapló, bogárdi szabó istván, útinapló

Budapest – Helsinki – Szöul: fokozatos idő- és kultúra-eltolódás, mégis hazaérkezés. Bogárdi Szabó István püspök szubjektív koreai útinaplójának első része.

Püspöki látogatás koreai testvéregyházainknál

2016. szeptember 25., címkék: szubjektív koreai útinapló, bogárdi szabó istván, útinapló, koreai presbiteriánus egyház (pck), koreai reformátusok

Bogárdi Szabó István, egyházunk zsinatának lelkészi elnöke szeptember 24. és 30. között részt vesz testvéregyházaink, a Koreai Presbiteriánus Egyház (PCK) és Koreai Köztársaság Presbiteriánus Egyháza (PROK) zsinati ülésein. A püspök naponta blogbejegyzésekkel jelentkezik Dél-Koreából, hogy beszámolóiból jobban megismerjük távol-keleti hittestvéreink életét..

Reformatus.hu a közösségi oldalakon