Magunkat ajándékba

2016. december 22., címkék: advent 2016, ajándék, advent

Gyerek voltam még – hatévesnél nem idősebb –, mikor karácsony előtt odaálltam édesanyám elé és elmondtam neki, hogy én már tudom, miért adunk karácsonykor ajándékot egymásnak. „Miért?" – kérdezte édesanyám érdeklődve. „Hát mert Isten is ajándékba adta nekünk Jézust."

A legnagyobb ajándék

2016. szeptember 30., címkék: koreai reformátusok, szubjektív koreai útinapló, útinapló, PROK, köszöntő, bogárdi szabó istván, ajándék, prok

Bogárdi Szabó István köszöntője, mely elhangzott a Koreai Köztársaság Presbiteriánus Egyházának (PROK) szeptember 29-i zsinati ülésén. A püspök szubjektív koreai útinaplójának nyolcadik része.