Élő tanúság, igazság és vendégszeretet

2018. szeptember 01., címkék: európai egyházak konferenciája (cec), menekültmisszió, cec nagygyűlés, újvidék

Az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) közleményben összegezte az idei újvidéki nagygyűlésén nyilvános társadalmi kérdésekben megfogalmazott ajánlásait, amelyeket 114 ortodox, anglikán és protestáns tagegyházának küldöttei egyhangúan fogadtak el júniusban.

Átadták az újvidéki Apáczai Diákotthon új épületét

2016. november 20., címkék: nagy margit, apáczai diákotthon, újvidék, szerbiai reformátusok (szrke), balog zoltán

A kollégium mindig közösség, amely nemcsak alvó- és étkezési helyet biztosít, hanem az egyetem idején otthont ad, őrzi és használja a magyar nyelvet, a kultúrát és az identitást, amely összeköt és összetart – hangsúlyozta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere pénteken Újvidéken, ahol felavatta a helyi Apáczai Diákotthon új épületszárnyát.