Áldást látni a problémában

2018. március 02., címkék: szinpetri, denevér

Szeretni nem kell őket, de tudomásul kell venni, hogy Isten teremtményei, és nekik is szükségük van élettérre – a denevérekről mondja ezt Mező Arnold református lelkipásztor, úgy, hogy körülbelül ezer denevér él tavasztól őszig az általa gondozott szinpetri gyülekezet templomának padlásán. Először még bosszankodott miattuk, mára azonban már áldást lát bennük. Az Aggteleki Nemzeti Park, a helyi önkormányzat és gyülekezet összefogásával ugyanis a templom tetejét felújítják, a denevéreket megvédik, és egy múzeumot is kialakítanak a szlovák határ közelében fekvő településen.

Segítsünk Szinpetri református denevérein

2017. december 20., címkék: denevérek, református templom, szinpetri

Szinpetri egy halmozottan hátrányos helyzetű kistelepülés a magyar-szlovák határ közelében, az Aggteleki-karszt délkeleti területén. Lakosainak száma mindössze 235 fő, a református gyülekezet 90 főből áll. Ezúttal öreg templomuk különleges és kedves lakói, a denevérek szorulnak segítségre.