Krisztust testesítjük meg

2015. november 18., címkék: ivan patterson, xiv. zsinati ciklus 3. ülésszak, ahitat, áhitat, áhítat, szerda

A november 18-i zsinati ülés Ivan Patterson áhítatával kezdődött. Az Ír Presbiteriánus Egyház korábbi moderátora a dunamelléki egyházkerület meghívására érkezett Magyarországra azzal a céllal, hogy a két egyház közötti kapcsolatot elmélyítse. Az áhítatot a Külügyi Iroda fordításában olvashatják.

Ez történt a Zsinat szerdai ülésén

2015. november 18., címkék: xiv. zsinati ciklus 3. ülésszak, percről percre, szerda

Megválasztották a zsinati tanácsost, budapesti cigány szakkollégium létrehozásáról, egységes díjlevél-minta, egyházfőhatósági igazolások, közegyházi intézmények felügyelőbizottságainak megszüntetéséről is döntöttek a Zsinat november 18-i ülésén. Események percről percre.

Átgondolt törvényalkotás kell

2012. november 15., címkék: szerda, összefoglaló, zsinat

A Zsinat elé került témák sokasága miatt ezúttal három naposra hirdették meg a tanácskozást. Szerda délután a különböző egyházi törvénymódosítások voltak napirenden, de az első napon tett esküt Kádár Ferenc, a Zsinati Bíróság új tagja is.

Ez történt a Zsinat szerdai ülésén

2012. november 14., címkék: online közvetítés, szerda, zsinat, reformátusok lapja

A diakóniai szolgálatról, az egyházi bíráskodásról és a lelkészi szolgálatról szóló törvénnyel is foglalkozott többek között a Zsinat szerdai ülésén, de szó esett a lelkészek titoktartásáról is. Az eseményeket visszaidézheti egész nap frissített közvetítésünkből.

Ez történt a Generális Konvent szerdai plenáris ülésén

2012. június 19., címkék: online közvetítés, szerda, generális konvent, dunántúli egyházkerület

A Kárpát-medencei együttműködés jövőbeli feladatairól és lehetőségeiről tanácskoztak a mai napon. Délután részt vesznek a Dunántúli Református Egyházkerület négyszáz éves jubileumára rendezett hálaadó istentiszteleten Körmenden. Az események percről percre.