Beiktatták Áder János államfőt

2012. május 10., címkék: bölcskei gusztáv, áder jános, politika

Áder János megválasztott köztársasági elnök ma foglalta el államfői hivatalát a Sándor-palotában. Bölcskei Gusztáv a beiktatási ünnepség egyik szereplője volt.

Református lelkész lesz a miniszter

2012. május 04., címkék: politika, reformátusság, balog zoltán

Orbán Viktor kormányfő elfogadta Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter szerdán benyújtott lemondását, és a tárca új vezetőjének Balog Zoltánt, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium társadalmi felzárkózásért felelős államtitkárát kérte fel.

Egyházi állásfoglalás a szélsőjobbról Németországban

2012. április 04., címkék: rajnai protestáns egyház, Nikolaus Schneider, politika, nikolaus schneider, nyilatkozat

A szélsőjobboldali mozgalom sérti és nem ismeri el azokat a lényeges alapelveket, melyek a kereszténységet antropológiai és etikai szempontból alkotják. Többek között erről is beszélt Nikolaus Schneider, a német evangélikus (EKD) és a rajnai protestáns egyház vezetője.

Lelkész lett a német államfő

2012. március 20., címkék: joachim gauck, politika, németország

A keletnémet protestantizmus hatalma épül ki Németországban – hangzott el több helyütt annak kapcsán, hogy Joachim Gauck evangélikus lelkész személyében március 18-án megválasztották az új német államfőt.