Reformátusok ’56-ban és a megtorlás idején

2016. október 22., címkék: online, confessio

Megjelent a Confessio idei harmadik száma. Az online elérhető folyóirat összeállítással tiszteleg azon reformátusok emléke előtt, akik részt vettek az 1956-os eseményekben vagy a megtorlás áldozatai lettek.

Megjelent a Confessio

2016. július 27., címkék: online, lapajánló, confessio, európai kultúra

A legújabb szám témája az európai kultúrához való viszony változása a 21. századi ember életében.

Immanencia és transzcendencia

2016. március 26., címkék: online, lapajánló, confessio

Megjelent a Confessio online kiadásának idei első, húsvéti száma.

Quo vadis Europa?

2015. december 27., címkék: online, confessio, lapszemle

Megjelent a Confessio összevont, karácsonyi száma, melynek középpontjában ezúttal a migrációs válság által kialakult hazai és európai helyzet áll.

Megjelent az online Confessio második száma

2015. június 29., címkék: confessio, lapajánló, online

A folyóirat szerkesztői és szerzői ezúttal a migráció, a menekülés és a menekültügy kérdéseit járják körül a tőlük megszokott alapossággal.

Megjelent az online Confessio

2015. április 02., címkék: online, confessio

Anyagi problémák miatt átmenetileg szünetel a Confessio papíralapú megjelenése. Addig is, míg egyházunk Zsinata dönt a folyóirat jövőjéről, a szerkesztők az internetre költöztették az idei első számot.

Istentiszteletek a médiában

2014. április 15., címkék: húsvét 2014, online

A nagypénteki, valamint a húsvéti református istentiszteletek rádiós, televíziós és online közvetítéseit ajánljuk.

Internetes lelkigondozói képzés indul

2014. január 12., címkék: Lelkigondozás, skype, missziói központ (rmk), online, lelkigondozás

Ismét skype-os lelkigondozói képzést indít Református Missziói Központ és a Gyökössy Intézet. A negyven órás képzésre Kárpát-medencei református önkéntesek jelentkezését várják a szervezők.

Ez történt a Zsinat pénteki ülésén

2013. november 15., címkék: online, péntek, xiii. zsinati ciklus 13. ülés

A XIII. zsinati ciklus 13. ülésszaka második napjának eseményei percről percre.