A Bethlen-kollégium titka: Isten oltalmában való hit

2016. szeptember 20., címkék: kató béla, nagyenyed

A református egyházi tulajdonban levő Bethlen Gábor Kollégium felújításának alkalmából tartottak hálaadó istentiszteletet szeptember 17-én Nagyenyeden. Az ünnepségen Kató Béla erdélyi református püspök hirdetett igét, a magyar kormány képviseletében Balog Zoltán, az Emberi Erőforrások minisztere vett részt.

Isten minden gyermekben értéket teremtett

2016. szeptember 19., címkék: nagyenyed, tanévnyitó

A megújult nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium ünnepélyes felavatását követő napon, szeptember 18-án vasárnap délelőtt került sor a Kárpát-medencei református iskolák közös tanévnyitójára. A nagyenyedi vártemplomban tartott ünnepségen Szegedi László missziói előadó, a kollégium egykori diákja hirdette az Igét az 1Móz 6,9–22 alapján. Az istentiszteleten a Kárpát-medence harminchat református tanintézete képviseltette magát. Az esemény végén Popper Cserepes Zsófia nyugalmazott királyhágómelléki oktatónak átadták a Bethlen-díjat.

Példaértékű együttműködés

2016. július 27., címkék: kató béla, erdélyi egyházkerület, nagyenyed

Az egyház és az önkormányzat példás együttműködése révén, több mint ötmillió eurós uniós támogatásból újították fel a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégiumot, amelyet a román állam 2004-ben szolgáltatott vissza az egyháznak – közölte a négyszázadik évfordulójához közeledő tanintézetben tartott sajtótájékoztatón kedden Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület (EREK) püspöke.

Grausser Dávid, az első cigány felsőoktatási hallgató

2011. október 03., címkék: grausser dávid, Háttér, nagyenyed

Hétfőn volt 324 éve, hogy 1687. október 3-án – akkori veretes latin kifejezéssel – subscribált, azaz megkezdte mai fogalmaink szerinti felsőfokú tanulmányait a nagyenyedi református kollégiumban az első név szerint ismert cigány hallgató, Grausser Dávid.

Veszélyben az enyedi vártemplom

2011. szeptember 14., címkék: nagyenyed, Határon túl, erdélyi egyházkerület

Bár az egyházközség elkészítette a felújításhoz szükséges pályázatot, amely meg is kaphatja az uniós támogatást, az önrész biztosítása és a telekjogi problémák veszélyeztetik a beruházást.

Felújítják a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégiumot

2010. november 29., címkék: királyhágómelléki egyházkerület, nagyenyedi egyházmegye, Határon túl, nagyenyed, református oktatás

Mintegy hatmillió euró értékű uniós pályázatból újítják fel a lassan négy évszázados  épületet, amely az egyre inkább szórványnak számító térség legfontosabb magyar tanintézménye.