Ne aggódjatok a holnapért!

2018. november 21., címkék: mád

„Ne feledjük: emberé a munka, Istené az áldás.” A mádi gyülekezetben adtak hálát a magyar reformátusok az idei év terméséért. Képriportunk a hálaadó alkalomról.

Mindennapi kenyerünk, az újbor és a hála

2018. november 18., címkék: mád, Nagy István, nagy istván

A Magyarországi Református Egyház és az Agrárminisztérium november 18-án a mádi református gyülekezetben adott hálát a magyar gazdák munkájáért és a 2018-as esztendő terméséért. „Ajándék számunkra, hogy ebben az évben az istentiszteletünk túlmutat a gyülekezeten és az egész nemzet nevében mondhatunk köszönetet a termésért" – nyilatkozta nekünk a gyülekezet lelkésze.

„Az aszút az Úristen adja”

2018. november 15., címkék: mád, tokaji aszú, fogyatékosság

A templom, a szőlő és a pince háromszögében élik az életüket a mádi reformátusok: évszázados örökségük ma is megtartó erő. Ellátogattunk hozzájuk, mert érdekelt minket, mi kerül az úrvacsorai kehelybe Tokaj-Hegyalján, és azt is megtudtuk, hogyan lesz a szüret cselekvő igehirdetéssé.