A Nyírségi Református Egyházmegye Konfirmandus Találkozójáról - Uralkodj...

2011. december 12., címkék: nyírségi egyházmegye, találkozó, Gyülekezeti hírek, ifjúsági misszió, konfirmandus

Nem mindennapi eseményre hívogattak a Nyírségi Református Egyházmegye gyülekezeteiben, hiszen a konfirmálni készülő korosztály fiataljainak rendezett az egyházmegyei Missziói Bizottság két gyülekezettel karöltve egy-egy találkozót.

Jobban akar figyelni a fiatalokra a Rajnai Egyház

2011. január 17., címkék: Nagyvilág, konfirmáció, konfirmandus, rajnai protestáns egyház

Ezerötszáz konfirmandust kérdeztek meg egy kutatás keretében, és az eredményeket felhasználva akarnak változtatni a konfirmációs oktatáson.

Transformers – konfirmandus napokat tartottak Sárospatakon

2010. november 12., címkék: konfirmandus

„Transformers" címmel szervezett közös konfirmandus napokat az abaúji és a zempléni református egyházmegye november 5-én és 6-án a Sárospataki Református Kollégiumban.

Lopják a karácsonyt

2009. december 22., címkék: reformátusok lapja, Háttér, karácsony, konfirmandus

A felnőtt konfirmandus csoportban legutóbb szóba került a karácsony, annak lényege és mai interpretációja. A megnyilvánulásokban, bármennyire is igyekeztem a szabad szó jogát biztosítani, érezhető volt a visszafogottság. Illendő a közeghez igazodva elfogadni a hagyományos értelmezést, ugyanakkor ott feszült többekben az élet kényszerének igazsága.