Megjelent a Studia Theologica Debrecinensis, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem teológiai szakfolyóiratának legújabb száma.
A 2009-es Kálvin-évfordulóra a MRE által létrehozott Kálvin Emlékbizottság könyvkiadói programja keretében megjelent 8 könyv most kedvezményes egységcsomagban kapható.
Az Európai Protestáns Egyházak Közössége nyilvánosságra hozott egy dokumentumot, mely 104 oldalon keresztül elemzi a halál kérdését társadalmi, jogi, valamint klinikai kontextusban.
A korábbi lelkipásztori folyóirat mostantól az MRE közlönye lesz, és évente legalább négyszer jelenik meg.
Az évtizedekkel ezelőtt megszakadt Református Egyházi Könyvtár sorozat Kálvin újszövetségi bibliamagyarázatainak tizennégy kötetes, egységes megjelenésű kiadásával éled újjá.
„Henry Dunant nem volt a demokrácia barátja. Számára minden odafenn kezdődött el” – mondta róla legújabb életrajzírója, Yvonne Steiner teológusnő.
A magyar börtönlelkészi szolgálat újraindulásának tizedik évfordulójára jelent meg dr. Békefy Lajos munkája.
A Svájci Protestáns Egyházszövetség (SEK) megnyitotta a széleskörű vitát a hitvallásos munkafüzetről. Ezzel egész Svájcban lehetősége adódik minden reformátusnak, hogy elmondja véleményét a tervezett új hitvallásról.
Az Egyházak Világtanácsa, az Európai Egyházak Konferenciája és a Németországi Keresztyén Egyháztanács nagyszerű közös kiadvánnyal jelentkezett öt fő nyelven, illetve hatodik alternatív nyelven.
Az európaiak kétharmada azt gondolja, hogy a keresztyén értékeknek van helyük a kortársi életben, és tisztában vannak az egyházak fontosságával – olvasható abban a kutatási beszámolóban, ami a La Croix című francia napilapban jelent meg.
Achim Detmers a szerzője annak a tanulmánynak, amely a reformáció két kiemelkedő személyének, a református Martin Bucernek és az evangélikus Philipp Melanchthonnak a zsidósághoz való viszonyával foglalkozik.
A Reménység Testamentuma című kötetet a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Szociáletika Tanszéke jelentette meg a Nobel-békedíjas, amerikai baptista tiszteletes születésének 80. évfordulójára emlékezve.
A Svájci Protestáns Egyházszövetség (SEK) április elejére készítette el ötvenoldalas jelentését, melyben az egyházszervezet három különféle modelljét vázolják fel. Ebből kiderül: a reformátusok többsége elégedett a jelenlegi helyzettel.
Svájc a 20. században adott a világnak néhány nagyszabású protestánst: Barth Károlyt, az Ige teológusát, Friedrich Dürrenmattot, a drámaírót, Arthur Richet, a keresztyén gazdaságetika megalapozóját, vagy az evangélikus Albert Schweitzert. És a most 89 éves Kurt Martit, a berni teológus-lelkész-író-költőt.
„A reformátusság nem a kultúrakép elvetését jelenti, nem az ábrázolás kizárását, hanem az individuum átvételét a mindennapokba” – mondta Marosi Ernő professzor a "Kálvin hagyománya – Református kulturális örökség a Duna mentén" című kiállítás katalógusának bemutatóján február 1-én, hétfőn a Budapesti Történeti Múzeumban.
A Svájci Protestáns Egyházak Szövetsége különkiadású bulletinnel jelentkezett a davosi világgazdasági fórumra. Kevesen tudják, mert a magyar sajtó erre nem különösebben hívta fel a figyelmet, hogy a nyílt fórumot a Svájci Protestáns Egyházszövetség és a Világgazdasági Fórum nyolcadik alkalommal együtt szervezi és tartja.
Nem csak hazánkban folytatódik a Kálvin-év, hanem Németországban is. Ezt bizonyítja az az új könyv is, amit most jelentettek meg az emsföldi /Észak-Németország/ reformátusok.