Fájdalmasan szép aktualitás

2017. március 23., címkék: interserve, keresztyénüldözés

Van, amiről sokat hallunk, mégis keveset tudunk. Naponta jelennek meg hírek a vallásuk miatt üldözöttekről, de csak akkor kezdünk mélyebben gondolkodni e kérdésről, ha már nemcsak a képernyőn keresztül találkozunk az üldöztetés következményeivel, hanem itt, a valóságban: amikor a menekültek az ajtónkon kopogtatnak. Mit kell tudnunk napjaink e fontos kérdéséről? Mit tesz az egyház? Mi a feladatunk? Ezekre a kérdésekre kereste a választ Az üldözött keresztyénség és az egyház küldetése című nemzetközi külmissziós konferencia a Magyarországi Református Egyház (MRE) Missziói Irodája és az Interserve külmissziós szervezet szervezésében március 20-án Budapesten.