Kálvin-maraton

2014. december 16., címkék: kálvin-maraton, institutio

Kolozsváron is bemutatták az Institutio új fordítását, amely után 96 órás Kálvin-maraton kezdődött.

Segítség Isten üzenetének megértésében

2014. november 12., címkék: bölcskei gusztáv, buzogány dezső, institutio, bogárdi szabó istván, kálvin kiadó, kálvin jános, könyvbemutató, kálvin emlékévek

Kálvin János halálának 450. évfordulójára, a Református Egyházi Könyvtár sorozatának legújabb tagjaként ismét megjelent az Institutio. A genfi reformátor fő művét ezúttal Buzogány Dezső fordította magyarra. A könyvbemutatót november 11-én tartották a Magyarországi Református Egyház Zsinati Székházában.

„Az Institutio a református egyház alkotmánya”

2014. május 08., címkék: institutio, buzogány dezső, kolozsvár, kálvin jános, kálvin emlékév

„Kálvin legfőbb műve az Institutio. Ez a mű a református egyház alkotmánya" – mondja Buzogány Dezső, aki 2014-ben fejezte be a mű újbóli magyarra fordítását. A kolozsvári teológiai tanár az Erdélyi Református Egyházkerület – Kálvin Emlékévek alkalmából meghirdetett – rendezvénysorozatának részeként tartott előadást a Kétágú templom déli karzatán. Előadásának szerkesztett változatát olvashatják.

Akik tudnak kálvinul – Szenci Molnár Albert után Buzogány Dezső készíti az új Institutio fordítást

2010. február 25., címkék: Hírek, szenczi molnár albert, kálvin jános, institutio, buzogány dezső, bölcskei gusztáv, kálvin év

Elkészült Kálvin fő művének, az Institutio fordításának első könyve. Buzogány Dezső professzor fordítja „közérthető nyelvre a reformátusság egyik legfontosabb kötetét” – tájékoztatott Bölcskei Gusztáv, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke azon a könyvbemutatón, amelynek a Károli Gáspár Református Egyetem adott otthont csütörtökön késő délután.

Az keresztyén religióra és az igaz hitre való tanítás

2010. február 22., címkék: institutio, károli egyetem, kálvin jános, könyvbemutató, Hírek

Könyvbemutatóval egybekötött előadásokra várják az érdeklődőket a Károli Gáspár Református Egyetemen február 25-én, csütörtökön délután öt órától.