„Értitek, hogy mit tettem veletek?”

2015. január 23., címkék: p. tóthné szakács zita, imanap, meöt

2015. január 24-én a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa Női Bizottsága szervezésében világimanapi előkészítő konferenciát tartanak Budapesten. Az evangelikus.hu a világimanapról beszélgetett a bizottság elnökével, P. Tóthné Szakács Zita református lelkipásztorral.

Törjön ki a világbéke!

2013. szeptember 08., címkék: ökumenikus tanács (meöt), imanap, ferenc pápa, szíria

Ökumenikus istentiszteletet tartottak a budapesti Szent István-bazilikában a szíriai konfliktus miatt. Különböző felekezetek együtt könyörögtek Istenhez a békéért szombat este.

Készülődés a nemzetközi menekült napra

2013. május 17., címkék: menekültmisszió, imanap, európai egyházak konferenciája (cec)

Közös emlékezésre szólít az Európai Egyházak Konferenciája (CEC) és az Európai Egyházak Bevándorlásügyi Bizottsága (CCME) azokért a testvéreinkért, akik egy méltóságteljesebb élet reményében menekültek Európába, de a veszélyes úton életüket vesztették. Június 20-át, a nemzetközi menekült napot megelőző és követő vasárnapokon szerveznek imádságos alkalmakat, melyek segédanyagát publikálták a napokban.