„Új időszámítás” Gégényben

2011. november 01., címkék: megemlékezés, gégény

„Az idő múlását olykor megtöri egy-egy felemelő pillanat...” Ilyen felemelő pillanatra gyűlt egybe 2011. október 30-án Gégény község reformátussága, hogy a reformációi ünnepi istentisztelet keretében felavassa a gégényi református gyülekezetben szolgált lelkipásztorok névsorát tartalmazó emléktáblát. Hitvalló őseink előtt való tisztelgésünk jeléül, ezen a napon indult el újra – több évtizedes hallgatás után – a gégényi református templom toronyórája. Így lett teljessé egy álom, melyet Vitéz Emődy Dániel István kezdett álmodni.