Dióspatonyon az idén tovább folytatódik a parókia és gyülekezeti ház építése

2010. február 27., címkék: komáromi egyházmegye, Határon túl, dióspatony, szlovákiai reformátusok (szrke)

Dióspatonyon a korábbi lelkészlakot 1992-ben bontották le. Mivel a gyülekezet 2009-ben lelkipásztort választott magának, sürgőssé vált egy parókia építése. Az egyházközség azonban nemcsak a lelkész lakhatását szeretné megoldani, hanem egyúttal különböző feladatok ellátására szolgáló gyülekezeti házat is építene. A tervek szerint a költségek 420 ezer eurót tesznek ki. Még az adakozó gyülekezeti tagok folyamatos segítsége ellenére is jól jön minden adomány.