Felszentelték Debrecen legújabb református templomát

2014. október 06., címkék: templomszentelés, debrecen-lencztelep

2011-ben tették le Debrecen legújabb református templomának alapkövét a Lencztelepen. A 120 férőhelyes templom ebben az évben teljesen elkészült, a templomszentelő ünnepséget, október 4-én 14 órától tartották az új templomban.

Templom a város szélén

2013. október 17., címkék: országos perselypénz, debrecen-lencztelep

Debrecen legvégén, közvetlenül a településhatárt jelző tábla előtt fordulunk jobbra a városból kivezető Monostorpályi útról, és a sarkon már látjuk is az épülő lencztelepi református templom és parókia hófehér tömbjét. Ha csak elnagyolva vetünk rá egy pillantást, szinte késznek tűnik a gyülekezeti központ, de ha kicsit körbejárunk és az épületekbe is belépünk, látjuk, hogy van azért még itt bőven tennivaló. Október utolsó vasárnapján az ország összes református gyülekezetében ennek a templomnak az építésére gyűjtenek majd.

Körlevél az október végi perselypénzről

2013. október 11., címkék: országos perselypénz, debrecen-lencztelep, körlevél

A Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége körlevélben fordult a gyülekezetekhez: az idei október végi perselypénzt a Debrecen-lencztelepi templom építésére fordítják.