Rekordösszegű támogatás gyűlt össze a damaszkuszi keresztyén iskolának

2020. február 17., címkék: oktatási alap, damaszkusz, közel-keleti reformátusok

A magyar református oktatási intézmények diákjai és pedagógusai minden eddiginél több, közel 20,3 millió forintot gyűjtöttek össze a Kárpát-medencei Református Oktatási Alapba. Az év végi jótékonysági akción összegyűlt adományokból és a Generális Konvent támogatásából megújulhat szíriai testvéregyházunk damaszkuszi általános iskolája.

Iskolát kértek karácsonyra

2019. december 27., címkék: Szíria, közel-keleti reformátusok, szíria, karácsony, damaszkusz, oktatási alap

Felújításra szoruló tető alatt, leharcolt osztálytermekben, korszerűtlen fűtés mellett várják a karácsonyt örmény testvéregyházunk damaszkuszi iskolájának diákjai és tanárai. Pedig az oktatás kulcsfontosságú a különböző népcsoportok és vallások békés együttéléséhez a Közel-Keleten. Helyszíni riportunkból megismerhetik a Kárpát-medencei Református Oktatási Alap idei adománygyűjtésének kezdeményezettjét.

Forgalommal szemben a damaszkuszi úton

2019. április 15., címkék: Szíria, közel-keleti reformátusok, szíria, damaszkusz

Meglátogattuk a szír főváros kétezer éves keresztyén emlékhelyeit, valamint a mai örmény és arab ajkú református közösségeket. Testvéreink a háború éveiben maguk is „bejárták" Pál apostol lelki útját: a szenvedések között olyan új látást kaptak, ami számunkra is példaértékű.