A józanság, és nem a félelem lelkét kaptuk

2016. december 21., címkék: nyilatkozat, terrorizmus, németországi református egyház, berlin

Martin Heimbucher, a Német Református Egyház elnöke nyilatkozatot adott ki válaszul a berlini merényletre, amelyben az „erő, a szeretet és a józanság lelkére" hivatkozik.

Első egyházi reakciók

2016. december 20., címkék: ekd, német protestáns egyház (ekd), terrorizmus, berlin

A berlini karácsonyi vásár ellen elkövetett, tizenkét halálos áldozatot követelő feltételezett merényletet követően a német főváros gyülekezetei imádságra és elcsendesedésre hívják az embereket.

Ötven éve épült meg a "gonoszság szimbóluma"

2011. augusztus 23., címkék: német protestáns egyház (ekd), berlin

A berlini fal évfordulója kapcsán a Német Protestáns Egyháznak a fal lebontásában játszott szerepéről is megemlékezett Frank Otfried July württembergi püspök.

Az egyházak bírálják a német fegyverexportőröket

2009. december 19., címkék: Nagyvilág, bruno schoch, berlin

Németország mindkét nagy egyháza, a katolikus és a protestáns egyház képviselői és vezetői is keményen bírálták a változatlanul nagy mennyiségű német fegyverexportot. A kormányzati koalíció elsődlegesnek a fegyverexportot tartja, és elhanyagolja a béke-, és fejlesztéspolitikai szempontokat.