Múlt, jelen és jövő Aradon

2019. október 05., címkék: arad

1848–49 szellemisége azt üzeni ma, hogy széthúzással nem, csak összetartással lehet megmaradni és élni. Az aradi magyarság pedig élni akar, ezt pedig jól jelzi, hogy alig egy évtizede épült a legújabb református templom a partiumi városban. Október hatodika előtt néhány nappal Aradra utaztunk, hogy az arad-gáji református gyülekezet tagjaival beszélgessünk a vértanúk emlékéről és a gyülekezetükről.

Szétszóratott, de Isten összegyűjti

2016. október 08., címkék: arad, békés-bánáti egyházmegye

Aradon rendezték meg a történelmi Magyarország legnagyobb egyházmegyéje, az egykori Békés-Bánáti Református Egyházmegye ma három országba és öt egyházmegyébe szakadt közösségeinek éves találkozóját október 1-jén.

2 Móz 9

„De amikor a fáraó látta, hogy megszűnt az eső, a jég és a mennydörgés, visszaesett vétkébe, és konok maradt a szíve…" tovább >