Közösen a béke és igazságosság felé

2019. augusztus 06., címkék: vem, VEM

A Rajnai Egyház támogatásával idén először az MRE képviselője is részt vett az Egyesült Protestáns Misszió (VEM) emberi jogi nyári akadémiáján Wuppertalban.

Közösen a béke és igazságosság felé

2019. augusztus 06., címkék: vem, VEM

Szélsőségek ellen radikális hit

2018. szeptember 29., címkék: VEM, vem

Álljunk ellent az erőszaknak, idegengyűlöletnek és kirekesztésnek a vallás nevében! – ez volt az Egyesült Protestáns Misszió magyar részvétellel tartott közgyűlésének mottója Indonéziában, ahol három kontinens egyházai tanácskoztak.

Szélsőségek ellen radikális hit

2018. szeptember 29., címkék: VEM, vem

Kölcsönös tisztelettel, de evangéliumi határozottsággal

2018. június 10., címkék: vem, VEM, egyesült protestáns misszió

Az Egyesült Protestáns Misszió (VEM), a német egyházak legnagyobb világmissziós szervezete európai partnerségének megerősítéséről egyeztetett az olasz, finn és holland protestánsokkal, illetve a Magyarországi Református Egyház (MRE) bevonásával.

Kölcsönös tisztelettel, de evangéliumi határozottsággal

2018. június 10., címkék: vem, VEM, egyesült protestáns misszió

Új összefogás a missziói szolgálatban

2017. november 14., címkék: vem, VEM, külmisszió

A közös felelősségvállalásról és missziói együttműködésről egyeztetett a német Egyesült Protestáns Misszió (VEM) főtitkára egyházunk képviselőivel november 11. és 14. között.

Új összefogás a missziói szolgálatban

2017. november 14., címkék: vem, VEM, külmisszió