Újra fedél alatt Aleppóban

2018. december 03., címkék: GAW, közel-keleti reformátusok, gaw, aleppó

Hálaadó istentiszteletre gyűlt össze az aleppói Immánuel református gyülekezet múlt vasárnap: amerikai, örmény, német és magyar támogatással újjáépítették a két évvel ezelőtti bombatámadásban megsérült templomukat. Képriport az újjáépítésről és az ünnepségről.

Újra fedél alatt Aleppóban

2018. december 03., címkék: GAW, közel-keleti reformátusok, gaw, aleppó

„Nem csupán a túlélés a célunk”

2018. április 20., címkék: GAW, közel-keleti reformátusok, joseph kassab, gaw, interjú

„Mi, közel-keleti keresztyének modern államokban szeretnénk élni, amelyek elismerik és megvédik a kisebbségek jogait” – Joseph Kassab református lelkésszel, a Szíriai és Libanoni Református Nemzeti Zsinat főtitkárával a GAW segélyszervezet munkatársa készített interjút az április 18. és 20. között megrendezett nemzetközi partnertalálkozón.

„Nem csupán a túlélés a célunk”

Kézzel fogható segítség

2018. március 23., címkék: GAW, közel-keleti reformátusok, ódor balázs, gaw

Több mint hárommillió forint támogatásról mondott le a szíriai reformátusok javára a Magyarországi Református Egyház (MRE). Ez a pénz a Gustav Adolf Werk (GAW) idei támogatásának egyötödét teszi ki, amelyet a magyar reformátusok használhattak volna fel a német egyházak jóvoltából. Ódor Balázs, a Zsinat Külügyi Irodájának vezetője azt mondja: szimbolikus üzenet ez, hogy az Istentől kapott javakból segítünk másokon. A támogatás hozzájárulhat például, hogy megújuljanak a háborúban lerombolt, megsérült protestáns templomok Szíriában.

Kézzel fogható segítség

2018. március 23., címkék: GAW, közel-keleti reformátusok, ódor balázs, gaw

Külföldi ösztöndíjas pályázatok

2015. október 15., címkék: egyházak világtanácsa (evt), GAW, külföldi ösztöndíj, gaw

A Zsinati Ösztöndíjas Bizottság október 14-i ülésén úgy határozott, hogy a teológus diákok által a 2016/2017-es akadémiai évre meg nem pályázott, egyházunk partnerszervezetei által felajánlott ösztöndíjlehetőségeket meghosszabbított határidővel ismételten meghirdeti.

Külföldi ösztöndíjas pályázatok

A GAW támogatói között a német focicsapat

2014. július 03., címkék: futball világbajnokság, gaw

A Brazíliában sikerrel szereplő német futballválogatott valamennyi tagja ellátta kézjegyével azt a labdát, amit a futballszövetség a segélyszervezet támogatására ajánlott fel.

Egy protestáns közösség hányattatott mindennapjai német szemmel

2014. március 17., címkék: gaw

Enno Haaks, a GAW német segélyszervezet főtitkára „a hit összeköt" címmel vezet blogot, amit német adományozók százai követnek. A GAW főtitkár hivatalos blogján megjelent rövid tudósításokból állítottunk össze egy horvátországi úti beszámolót.

A GAW újra támogatja a horvátországi reformátusokat

2014. március 17., címkék: gaw

Március 7 és 15. között Horvátországban és Szerbiában járt a GAW elnöke, Wilhelm Hüffmeier és főtitkára Enno Haaks. A német segélyszervezet vezetői református és evangélikus gyülekezeteket látogattak, egyházvezetőkkel egyeztettek a jövőbeli együttműködésről és szervezet által támogatott projekteket is felkerestek. Útjukon elkísérte őket a Magyarországi Református Egyház külügyi irodájának vezetője.

Magyar reformátusok karácsonyi köszöntése

2013. december 18., címkék: gaw

Enno Haaks, a német Gustaw Adolf Werk (GAW) segélyszervezet főtitkára János evangéliumának soraival köszöntötte partnereit, köztük a magyar reformátusokat karácsony alkalmából.

Kellenek a lelki terek

2012. november 05., címkék: enno haaks, gaw

Október közepén a GAW főtitkára, Enno Haaks meglátogatta a szervezet által támogatott református és evangélikus gyülekezeteket. Novemberben a gazdagréti református közösséget támogatja kiemelten a GAW.

Megerősíteni akarunk

2012. október 14., címkék: interjú, gaw, adománygyűjtés, enno haaks

A Wittenbergi Gustav Adolf segélyszervezet elnökét a GAW tevékenységéről és a felkarolt magyarországi kezdeményezésekről kérdeztük. Enno Haaks beszélt a wittenbergi városi templom felújításáról is, melyet egyházunk is támogatott.

Hazánkba látogat a GAW főtitkára

2012. október 13., címkék: gaw, enno haaks

Enno Haaks október 14-től 21-ig Kárpátalján és Magyarországon tárgyal, s ez idő alatt felkeresi a német segélyszervezet által támogatott kezdeményezéseket és beruházásokat.

„Az erőtlen erejét megsokasítja"

2012. július 04., címkék: gaw, konferencia

2012.június 22. és 24. között tartották a Wüttenbergi Gustav Adolf Szervezet konferenciáját. Az eseményen Révész Jánosné etyeki lelkipásztor képviselte a Magyarországi Református Egyházat. A lelkésznő beszámolt a gyülekezetek és a Kárpát-medencében élő magyarság diaszpórahelyzetéről.

Adományokat vár a reformáció bölcsője

2012. június 06., címkék: ökumenikus, gaw, wittenberg, magyarországi református egyház

A Magyarországi Református Egyház is adományozott Luther Márton szolgálatának helyszíne, a wittenbergi vártemplom renoválására. Továbbra is várják az adományokat, mert a gyülekezet önerőből nem tudja megoldani a felújítást.