Isten utat nyit

2015. december 18., címkék: 2015, advent

„Isten az Ő Egyszülött Fiában, a Szentlélek által ma is kopogtat a szívünk ajtaján, ahogyan tette az angyal által Máriával" – Szalay Kont esperes áhítata advent negyedik vasárnapjára.

A jövő már eljött

2015. november 28., címkék: köntös lászló, beteljesült ígéret, 2015, advent 2015, advent

„Az ember történetéről szóló bibliai üzenetnek a bűn jelenléte a központi kérdése. Ez már meghatározza és magában foglalja a jövőre vonatkozó váradalmakat is. Ez ad magyarázatot arra az Újszövetségben kiteljesedő üzenetre is, hogy a Messiás vajon miért és mitől Megváltó?" – Köntös László dunántúli lelkészi főjegyző áhítata advent első vasárnapjára.

Jézushoz közelebb jutni

2015. október 02., címkék: 2015, október a reformáció hónapja, Október a Reformáció hónapja, Reformáció hónapja, szabó istván, reformáció hónapja

„Az Isten szeretete és az ember szeretete nem relativizálják egymást" – a nagy parancsolatról és a törvény summájáról prédikált Szabó István püspök a reformáció hónapjának nyitó istentiszteletén. Az ökumenikus alkalmon klasszikus egyházzene és könnyűzenei dicsőítés is jól megfért egymás mellett.

Elkezdődött a reformáció hónapja

2015. október 01., címkék: október a reformáció hónapja, Október a Reformáció hónapja, Reformáció hónapja, reformáció hónapja, 2015

Októberben számos központi és gyülekezeti programmal ünnepelnek a magyarországi protestáns egyházak. Az idei téma az oktatás és Isten rendje.

Szeretethidas póló az első tízezer jelentkezőnek

2015. április 01., címkék: szeretethíd, 2015, szeretethíd 2015, Szeretethíd

A 2015-ös Szeretethídra is készülnek pólók, ezekkel az első tízezer regisztrálót tudja megajándékozni a Szeretetszolgálat.

„A hűség erősíti a kapcsolatunkat”

2015. február 04., címkék: reformátusok lapja, házasság hete 2015, házasság hete, Házasság hete, 2015, interjú

Mindketten viszonylag fiatalon jutottunk személyes hitre, és ebből is adódtak bizonyos alapelvek, amiket szerettünk volna a házassággal megvalósítani. A házasság sok boldogságot, szeretetet, biztonságot adó intézmény, amelyet komolyan kell venni – hangsúlyozza Tomkáné Zsáry Anikó és Tomka János. A keresztyén felekezetek és civil szervezetek által nyolcadik alkalommal megszervezett Házasság hete programsorozat idei házaspárarcaival beszélgettünk.

Magyarországi Református Felsőoktatási Tájékoztató

2015. január 27., címkék: felvételi, református oktatás, felvételi tájékoztató, 2015

Február 15-ig lehet jelentkezni a magyarországi felsőoktatási intézmények ősszel induló képzéseire.

"Sokan hittek benne az asszony szava miatt" (Jn 4,39)

2015. január 25., címkék: imahét 2015, imahét 2015, ökumenikus imahét, Ökumenikus imahét, 2015, reformátusok lapja, 8. nap

Az ökumenikus imahét idei témája Jézus és a samáriai asszony története. Január 18-tól 25-ig a történet egy-egy részletét vizsgálva próbálunk közelebb jutni az élő víz forrásához. Olvasmányok, bibliamagyarázat és imádság a nyolcadik napra.

Merítőedényed sincs, a kút is mély (Jn 4,11)

2015. január 22., címkék: imahét 2015, imahét 2015, ökumenikus imahét, Ökumenikus imahét, 2015, reformátusok lapja, 5. nap

Az ökumenikus imahét idei témája Jézus és a samáriai asszony története. Január 18-tól 25-ig a történet egy-egy részletét vizsgálva próbálunk közelebb jutni az élő víz forrásához. Olvasmányok, bibliamagyarázat és imádság az ötödik napra.

„Nincs férjem” (Jn 4,17)

2015. január 20., címkék: imahét 2015, imahét 2015, ökumenikus imahét, Ökumenikus imahét, 2015, reformátusok lapja, 3. nap

Az ökumenikus imahét idei témája Jézus és a samáriai asszony története. Január 18-tól 25-ig a történet egy-egy részletét vizsgálva próbálunk közelebb jutni az élő víz forrásához. Olvasmányok, bibliamagyarázat és imádság a harmadik napra.

"Jézus az úttól elfáradva leült a forrásnál" (Jn 4,6)

2015. január 19., címkék: reformátusok lapja, 2015, Ökumenikus imahét, ökumenikus imahét, imahét 2015, imahét 2015, 2. nap

Az ökumenikus imahét idei témája Jézus és a samáriai asszony története. Január 18-tól 25-ig a történet egy-egy részletét vizsgálva próbálunk közelebb jutni az élő víz forrásához. Olvasmányok, bibliamagyarázat és imádság a második napra.

„Samárián kellett pedig átmennie" (Jn 4,4)

2015. január 18., címkék: ökumenikus imahét, Ökumenikus imahét, 2015, 1. nap, imahét 2015, reformátusok lapja, imahét 2015

Az ökumenikus imahét idei témája Jézus és a samáriai asszony története. Január 18-tól 25-ig a történet egy-egy részletét vizsgálva próbálunk közelebb jutni az élő víz forrásához. Olvasmányok, bibliamagyarázat és imádság az első napra.