Utószezon, vagy végkiárusítás - újévi beszélgetés Szabó István püspökkel

2010. január 10., címkék: szabó istván, interjú, Háttér, 2009, évértékelés

Sok tekintetben vereséget szenvedett a magyar társadalom 2009-ben - mondta Szabói István újévi interjújában. A Dunamelléki Református Egyházkerület püspöke a Parókia internetes portálnak az elmúlt esztendőt értékelve beszélt – többek között – a magyar politikusok tehetetlenségéről a szlovákiai nyelvtörvény kapcsán, az egyházi élet terheiről, amelyet „sem felvenni, sem letenni” nem tudnak, szólt a lassan kibontakozó missziói koncepcióról, a lelkészi nyugdíjak között tátongó szakadékról, a humortalanná vált társadalomról és kommunikációs bakikról. Szabó István szerint önmagunk kortársai vagyunk, fáradtak, ernyedtek, lemondóak, ezért 2010-ben az erősítést, építést és megőrzést tartja a legfontosabbnak.

Epreskerti Esték 2009 - zenés irodalmi est

2009. szeptember 02., címkék: Hírek, 2009, alternatív egyházi alkalmak, budapest

Epreskerti Esték 2009 címmel zenés irodalmi estet szervez a Budapesti Városvédő Egyesület, a Vigilia folyóirat
és a Magyar Képzőművészeti Egyetem