Ökumenikus delegáció járt Észak-Koreában

2018. május 10., címkék: Korea, egyházak világtanácsa (evt), református világközösség (rev), korea

A Református Egyházak Világközösségének főtitkára, Chris Ferguson a szervezet végrehajtó bizottságának csütörtökön kezdődő dél-koreai ülése előtt látogatott Phenjanba.

Ökumenikus delegáció járt Észak-Koreában

Kettős évforduló Koreában

2015. október 07., címkék: vad zsigmond, reformátusok lapja, korea, koreai protestánsok, Korea

Századik zsinatát tartotta a Koreai Presbiteriánus Egyház és a Koreai Köztársaság Presbiteriánus Egyháza is szeptemberben. A két jubileumi eseményen egyházunkat Vad Zsigmond lelkipásztor, a Zsinat Külügyi és Ökumenikus Bizottságának elnöke képviselte.

Kettős évforduló Koreában

Imádkozzunk a Koreai-félsziget békéjéért!

2014. augusztus 07., címkék: korea, evt, Korea, ima

Idén augusztus 10-én, vasárnap imádkozzuk el közösen a Észak-Koreai Keresztyén Szövetség (KFC), valamint a számos dél-koreai egyházat tömörítő Koreai Egyházak Nemzeti Tanácsának (NCCK) közös imádságát, így könyörögve a félsziget megosztottságától szenvedő koreai testvéreinkkel.

Imádkozzunk a Koreai-félsziget békéjéért!

2014. augusztus 07., címkék: korea, evt, Korea, ima

Koreai látogatás Magyarországon

2014. február 24., címkék: koreai reformátusok, koreai presbiteriánus egyház (pck), Korea, korea

Az MRE vendége volt a napokban a Koreai Presbiteriánus Egyház (PCK) egyik legnagyobb, 12 ezer aktív tagot számláló Seoul-i gyülekezetének vezető lelkésze, Park One Ho.

Koreai látogatás Magyarországon

Vegyen részt a lelki zarándokúton Puszanba!

2013. április 12., címkék: puszan, egyházak világtanácsa (wcc), koreai protestánsok, Korea, korea

Az Egyházak Világtanácsának célja, hogy a tagegyházak delegáltjain kívül az világ keresztényeivel közösen készüljön az őszi dél-koreai nagygyűlésre és segítse a tagegyházakat, hogy a nagygyűlés témáit közel hozzák a gyülekezetekhez. Ezért az EVT – egyfajta lelki zarándokútként – egy képekkel illusztrált, hiánypótló segédanyagot jelentetett meg, melyet most Ön is kitölthet: a kérdésekre az EVT örömmel várja a magyar gyülekezetek válaszait, tapasztalatait is.

Vegyen részt a lelki zarándokúton Puszanba!

Ima a koreaiakért

2013. április 11., címkék: Korea, koreai protestánsok, korea

A Debrecen Nagytemplomi gyülekezet, amely hivatalos testvéregyházi kapcsolatot ápol a szöuli Myungsung gyülekezettel, a múlt vasárnapi istentiszteletén imádságban emlékezett meg a két Korea keresztyén közösségeiről.

Ima a koreaiakért

2013. április 11., címkék: Korea, koreai protestánsok, korea

Száz évesek a koreai presbiteriánusok

2012. október 19., címkék: korea

A világ egyik legnagyobb presbiteriánus egyháza, a Koreai Presbiteriánus Egyház (PCK) idén ünnepli megalakulásának 100. évfordulóját. A jeles esemény alkalmából a Református Egyházak Világközösségének (REV) főtitkára, Setri Nyomi köszöntötte az egyházi vezetőket szeptemberben Seoulban.