Hagyomány és hit Ácson

2019. április 16., címkék: Ács, ács, Nagypéntek, Istentisztelet, rádiós istentisztelet, istentisztelet, nagypéntek

Különleges gyülekezet az ácsi reformátusoké – hagyományokra építkeznek, és az egyházi programok szerves részei a városi rendezvényeknek. A közösség megtiszteltetésnek tartja, hogy nagypénteken az ácsi református templomból közvetíti az istentiszteletet a Duna Televízió.

Hagyomány és hit Ácson

Isten közelében

2018. június 26., címkék: MH RKKK, Istentisztelet, honvédség, istentisztelet

A nyári főszezon idején a Protestáns és Katolikus Tábori Püspökség lelkészei istentiszteletre és misére várják a vendégeket vasárnaponként Balatonakarattyán, a Magyar Honvédség Rekreációs, Kiképzési és Konferencia Központ imatermében. Az idei első istentiszteletet június 24-én Szabó György alezredes, református tábori lelkész tartotta.

Isten közelében

2018. június 26., címkék: MH RKKK, Istentisztelet, honvédség, istentisztelet

Megvallani hitünket

2018. május 25., címkék: istentisztelet, szenn péter, generális konvent (gk), Istentisztelet

A gyötrelmek, nehézségek között megélt örömről és a keresztyének ezzel járó kötelességéről beszélt prédikációjában Szenn Péter horvátországi református püspök a Generális Konvent ülésének záró istentiszteletén a diósgyőri református templomban május 25-én.

Megvallani hitünket

Református istentiszteletek pünkösdkor

2018. május 18., címkék: istentisztelet, pünkösd, pünkösd 2018, Istentisztelet

Összegyűjtöttük a négy egyházkerület lekészi vezetőinek pünkösdi szolgálatait.

Református istentiszteletek pünkösdkor

2018. május 18., címkék: istentisztelet, pünkösd, pünkösd 2018, Istentisztelet

Összegyűjtöttük a négy egyházkerület lekészi vezetőinek pünkösdi szolgálatait.

Megtörtént, amiért elkezdődött a reformáció

2017. február 01., címkék: reformáció, reformáció 500, megnyitó, istentisztelet, Istentisztelet

A reformáció nem elszakadás volt, hanem éppen ellenkezőleg, a Krisztushoz tartozás megerősítése – mutatott rá a Magyar Református Egyház reformációi emlékévét megnyitó ünnepi istentiszteleten elmondott igehirdetésében Bogárdi Szabó István püspök, a Zsinat lelkészi elnöke. Az eseményt január 31-én egész napos ünnepség keretei között tartották meg a debreceni Nagytemplomban.

Megtörtént, amiért elkezdődött a reformáció

A nagy csend

2016. szeptember 26., címkék: koreai reformátusok, szubjektív koreai útinapló, útinapló, Istentisztelet, bogárdi szabó istván, istentisztelet

„Megrendültem a ma reggeli istentiszteleten." Bogárdi Szabó István püspök szubjektív koreai útinaplójának harmadik része.

A nagy csend

Jellé vált kegyelem

2016. július 06., címkék: generális konvent, Istentisztelet, Generális Konvent, kassa, istentisztelet

„Amióta együtt munkálkodunk, úgy érzem, sokkal jelentősebb lett számunkra, hogy Isten az egység Lelke, Isten az egység Istene” – hangzott el a Generális Konvent közgyűlésének kassai ünnepi istentiszteletén.

Jellé vált kegyelem

Püspöki szolgálatok pünkösdkor

2016. május 13., címkék: istentisztelet, pünkösd, Istentisztelet

A Magyarországi Református Egyház négy egyházkerülete lelkészi vezetőinek szolgálati alkalmai a Szentlélek kitöltetésének ünnepén.

Püspöki szolgálatok pünkösdkor

2016. május 13., címkék: istentisztelet, pünkösd, Istentisztelet

Része lenni a gyógyító királyi vendégségnek

2014. november 14., címkék: Istentisztelet, xiii. zsinati ciklus 15. ülés, istentisztelet

A XIII. zsinati ciklus utolsó ülésszakát november 12-én és 13-án tartották Budapesten. A zsinati munka befejeztével úrvacsorás istentiszteletet tartottak az Abonyi utcai székházban, amelyen a Zsinat leköszönő lelkészi elnöke, Bölcskei Gusztáv hirdette az Isten igéjét.

Része lenni a gyógyító királyi vendégségnek

Kérdések kérdése

2013. július 09., címkék: istentisztelet, cec nagygyűlés 2013 budapest

„Örvendezve haladt tovább az útján" áll a Bibliában. Ez az üzenete az Európai Egyházak Konferenciája (EC) XIV. Nagygyűlésének is, a július 8-án, Budapesten, a Hélia Hotel színháztermében tartott záró istentisztelet alapján. Az igehirdető Martin Schindehütte, a Német Protestáns Egyház (EKD) ökumenikus és külföldi kapcsolatokért felelős püspöke volt.

A reformáció mai programja

2012. október 29., címkék: igehirdetés, Reformáció hónapja, reformáció hónapja, bölcskei gusztáv, istentisztelet

„A reformáció a középkorban az emberek élethez szükséges bátorságát adta vissza. Vajon mit tudunk mondani ma ott, ahol már Istent is elfelejtették?" – kérdezte Bölcskei Gusztáv református püspök az országos reformációi istentiszteleten, október 28-án.