Kárpátaljai segítség iraki üldözött keresztényeknek

2017. december 05., címkék: hungary helps, adomány, irak, kárpátaljai reformátusok (kre), Irak, taracközi ferenc

A Kárpátaljai Református Egyház (KRE) Nagydobronyban megtartott augusztus 12-i acsaládi csendesnapján gyűjtés indult azoknak a keresztényeknek a megsegítésére, akiket hitük miatt üldöznek. Akiknek gyakran az élete is veszélyben forog, mégsem hagyják el szülőföldjüket. A KRE pénzadománya az újrakezdés nehézségének leküzdéséhez nyújt számukra némi segítséget. Ezt a magyar kormány és a magyar civil szervezetek képviselőivel együtt Taracközi Ferenc, a beregszászi református gyülekezet vezető lelkésze juttatta el az Irak északi részén élő keresztényekhez. Az útról tartott beszámolóról a Kárpátinfo hetilap adott hírt.

Kárpátaljai segítség iraki üldözött keresztényeknek

Az Egyházak Világtanácsa az iraki vallási sokszínűségért

2017. november 20., címkék: Irak, irak, egyházak világtanácsa (evt)

Az Egyházak Világtanácsának (EVT) Végrehajtó Bizottsága hivatalos nyilatkozatban adott hangot aggodalmának a keresztyéneket is hátrányosan érintő iraki fejlemények kapcsán.

Az Egyházak Világtanácsa az iraki vallási sokszínűségért

2017. november 20., címkék: Irak, irak, egyházak világtanácsa (evt)

Üldözött iraki keresztényekért indítanak adománygyűjtést

2017. június 14., címkék: irak, keresztyénüldözés, adománygyűjtés, ökumenikus segélyszervezet, Irak

Összefogást hirdet az Ökumenikus Segélyszervezet az iraki üldözött keresztényeket támogató segélyprogramjára. Az adományokból a Moszultól 13 kilométerre északra fekvő Bahzani településre visszatelepülő családok otthonait fogják újjáépíteni.

Üldözött iraki keresztényekért indítanak adománygyűjtést

Üldözött keresztyéneket támogatnak

2017. június 02., címkék: keresztyénüldözés, irak, Irak

Ösztöndíjprogramot alapít, kórházat támogat és lakóházak újjáépítését segíti a magyar kormány. A héten nyilvánosságra hozott döntések célja az üldözött keresztyének megsegítése.

Üldözött keresztyéneket támogatnak

2017. június 02., címkék: keresztyénüldözés, irak, Irak

Iraki keresztény kórházat támogatnak

2017. május 29., címkék: keresztyénüldözés, irak, Irak

Fél évre elegendő gyógyszeradag fedezetével, 145 millió forinttal segíti egy észak-iraki keresztény kórház működését a magyar kormányzat, az erről szóló megállapodást május 29-én írták alá Budapesten.

Iraki keresztény kórházat támogatnak

2017. május 29., címkék: keresztyénüldözés, irak, Irak

Megdöbbentő riport Moszulból

2017. február 22., címkék: keresztyénüldözés, irak

A Magyar Ökumenikus Segélyszervezet már évek óta humanitárius segítséget nyújt és fejlesztéseket végez a háború sújtotta Irakban. Egyik munkatársuk február 5-én az Iszlám Államtól a közelmúltban visszafoglalt Moszul városában járt, az ő helyzetjelentését olvashatják.

Könnyáztatta ünnep

2016. december 26., címkék: irak, karácsony, közel-keleti reformátusok, közel-kelet, keresztyénüldözés, Irak

Sok iraki keresztyén idén is menekültként ünnepeli a karácsonyt. Akik mindent elvesztettek, azok értik szenvedésükben is igazán, mit jelent Isten aláhajló irgalma.

Könnyáztatta ünnep

Irak a félhold árnyékos oldalán

2014. szeptember 16., címkék: irak, keresztényüldözés, magyar ökumenikus segélyszervezet, reformátusok lapja

Irak és Szíria idén alighanem élére ugrik annak a listának, amely azokat az országokat sorolja föl, ahol a keresztyének leginkább üldöztetésnek vannak kitéve a hitük miatt. A két ország az elmúlt években egyre előrébb került az Open Doors nemzetközi keresztyén emberi jogi szervezet rangsorában, de ami az utóbbi hetekben történt a térségben, minden eddigit felülmúl.

Az iraki emberi jogi helyzetről

2014. szeptember 05., címkék: egyházak világtanácsa (evt), keresztényüldözés, nyilatkozat, irak

Az Egyházak Világtanácsa (WCC) Nemzetközi Ügyekért felelős Egyház Bizottságának (CCIA) delegációja jelenleg éppen Irak kurdisztáni területén van kiküldetésben. A CCIA nagyra értékeli az ENSZ Emberi Jogi Tanácsa rendkívüli ülésének összehívását az észak-iraki helyzet kapcsán – szerintük ez a helyzet teljes mértékben megköveteli a nemzetközi közösség célzott és folyamatos figyelmét. Alább a delegáció helyszíni tudósítását és egyben a bizottság nyilatkozatát olvashatják.

Ősi komplexumot találtak Ábrahám szülőhelyének közelében

2013. április 06., címkék: feltárás, irak, régészet

Az óriási komplexum, amit a sokak által a bibliai Ábrahám szülőhelyének hitt Ur mellett találtak, rendkívüli módon felvillanyozta a régészeket, mivel évek óta nem kutathattak a régióban a helyi lázongások és felkelések miatt.

ENSZ menekültügyi képviselő: A keresztyénségnek vége lehet Irakban

2010. augusztus 23., címkék: Ökumené, ensz, menekültmisszió, irak, ökumené

Az ENSZ Menekültügyi Szolgálatának egyik vezetője szerint a súlyos üldözés következtében hamarosan végük lehet Irakban a keresztyén gyülekezeteknek és a keresztyén jelenlétnek.