A sepsiszentgyörgyi Mikó-ügy is szerepel az amerikai külügyminisztérium vallásszabadságról szóló jelentésében

2015. október 20., címkék: egyházi ingatlan, amerikai egyesült államok, székely mikó kollégium (sepsiszentgyörgy), restitúció, székely mikó kollégium

A sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium "újraállamosítása", valamint a romániai egyházi ingatlanok visszaszolgáltatásának lassú folyamata is szerepel az amerikai külügyminisztériumnak a vallásszabadság nemzetközi állapotáról készült, Romániáról szóló jelentésében.

A romániai egyházi ingatlanok visszaszolgáltatását sürgették az erdélyi magyar püspökök

2015. október 01., címkék: egyházi ingatlan, erdélyi egyházkerület, restitúció, kató béla, székely mikó kollégium, székely mikó kollégium (sepsiszentgyörgy)

A kommunista rendszer által Romániában elkobzott egyházi ingatlanok visszaszolgáltatását sürgette a négy erdélyi magyar történelmi egyház hét püspöke szerdán egy bukaresti konferencián, ahol a restitúciós folyamat megtorpanásának okait elemezték jogászok részvételével.

A román restitúciós elképzelések bírálata

2013. március 22., címkék: erdélyi református, restitúció, egyházi ingatlan

Közösen kívánnak fellépni egykor államosított vagyonuk teljes visszaadása érdekében az erdélyi magyar egyházak.Többek között ez derült ki az erdélyi és a királyhágómelléki püspökök március 22-én Kolozsváron tartott sajtótájékoztatójából.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió