Jogalkotási vitanap

2012. március 28., szerda, Budapest

Az MRE Zsinatának Jogi és Egyházalkotmányi Bizottsága nyilvános jogalkotási vitanapot tart.

A vitanapot a Zsinat rendes és tanácskozási jogú képviselői számára szervezik. A Magyarországi Református Egyház a 2011. évben Balatonszárszón tartott rendkívüli zsinati ülésén fogalmazódott meg az az igény, hogy szüksége lenne a törvénykezési munka felgyorsítására, ezzel nyújtva segítséget a Zsinat és az illetékes szakbizottságok jogalkotó munkájához. A vitanapon megfogalmazott elvek útmutatást adhatnak a helyes jogértelmezés és joggyakorlat kialakításához.

Pontos időpont: március 28. 10.30 és 16 óra között

Helyszín: Budapest, Dürer Rendezvényközpont

Program:

10.30  Megnyitó

10.45-11.30 Az egyházi jogi személy képviselete és belső jogi személyek nyilvántartásai rendszerének kialakítása

11.30-13.00 A lelkészek titoktartási kötelezettsége

13.00-13.45 Ebéd