„Akik a remény útján haltak meg – ökumenikus imaóra

2019. június 20., csütörtök, Budapest

A menekültek világnapján emlékezzünk meg azokról az embertársainkról, akik a „remény útján haltak meg": akik háború, terrorizmus, elnyomás és nyomor elől menekültek Európába, és tízezrével veszítették életüket az úton.

A Sant'Egidio közösség ökumenikus imaórát szervez június 20-án, csütörtökön, a menekültek világnapján Budapesten, a Gát utcai Kaníziusz Szent Péter-templomban (IX. kerület, Gát utca 2-4.).

Igehirdetéssel szolgál Mohos Gábor esztergom-budapesti segédpüspök. Az imádságra meghívtak olyan menekülteket is, akik Magyarországon próbálnak új életet kezdeni.