Drogprevenciós továbbképzés Ráckeresztúron
2018. március 14., szerda, RáckeresztúrKreditpontot adó, akkreditált drogprevenciós továbbképzést tartanak a pedagógusoknak és a szociális szférában dolgozóknak március 14-16-án Ráckeresztúron.
A továbbképzés célja, hogy a résztvevők alapvető addiktológiai ismeretekhez jussanak, megtanulják a drogfogyasztás felismerésének szempontjait és megnyilvánulásait. Elméleti és gyakorlati ismereteket sajátítsanak el a segítésben alkalmazható módszerek, eszközök, technikák használatára.
A képzés 30 órás bentlakásos (10 óra elmélet és 20 óra gyakorlat), majd 30 órás, 3 x 1 napos esetmegbeszélő részből áll. Az elmélet felöleli az addiktológia és a drogmegelőzés kérdésköreit. A képzés különlegessége, hogy a megszerzett ismeretek és készségek napi alkalmazásában is segíti a szakembereket. A második 30 órában a résztvevők személyközpontú esetmegbeszéléseken kapnak segítséget konkrét drogprevenciós tapasztalataik feldolgozásához. A 3 x 1 napos esetmegbeszélő alkalmakat a résztvevőknek alkalmas napokon tartjuk a projekt elején, közepén és befejezés előtt.
A résztvevők a 30 órás bentlakásos modul befejezéseként 20 kérdésből álló tételsor alapján (addiktológiai alapismeretek, megelőzés és kezelés eszköztárának és lehetőségeinek elsajátítása) tesznek vizsgát a továbbképzés elméleti anyagából, mely a problematika megértését helyezi a fókuszba.
Az esetmegbeszélő alkalmak zárásaként 2 - 3 oldalas (másfeles sorköz, 12-es betűméret) házi dolgozatot készítenek, mely
A) saját drogprevenciós munkából eset feldolgozás
B) drogprevenciós elméleti probléma kifejtése
C) drogprevenciós témából szabadon választott probléma gyakorlati megközelítésű feldolgozása úgy, hogy az tükrözze a megszerzett ismereteket és a pedagógus sajátszakmai önreflexióját.
Záró (3 - 5 oldalas, másfeles sorköz, 12-es betűméret) dolgozatot írnak, mely a drogprevenciós továbbképzésről írt önreflektív elemzés.
A tanúsítvány kiadásának feltétele az elméletből letett sikeres vizsga, a dolgozatok beadása és a továbbképzésen való 90%-os részvétel.
Pedagógus továbbképzés adatai:
Nyilvántartási szám: 23/18/2015.
A továbbképzés óraszáma: 60 óra
Szociális továbbképzés adatai:
Engedélyszám: T-07-015/2017
A továbbképzés kreditértéke: 50 pont
Képzés költsége: 60.000.- Ft
Szállás, étkezés, teljes ellátással: 5.000.- Ft/nap
Helyszín: 2465 Ráckeresztúr, Dózsa u. 4.
Időpont: 2018. márc. 14-16.
Jelentkezés a pedagógus továbbképzésre a következő linkre kattintva:
https://goo.gl/forms/RZ9WJXrMuJeeMpxc2
Jelentkezés a szociális továbbképzésre következő linkre kattintva:
https://goo.gl/forms/eAAQyjdTVe1RxpBf1
További információ a tovabbkepzes@kimm.hu email címen vagy a +36 30 314 3417-es telefonszámon..
Olvasta már?
-
Online Cigánymissziós Találkozó és Imanap
Noha megszakad egy hétéves hagyomány, és idén nem találkozunk személyesen az Országos Cigánymissziós Találkozó és Imanap keretében, de igyekszünk egy virtuális eseménnyel megemlékezni a Nemzetközi Roma Napról.
-
Interaktív online bibliaóra
Remény korlátok között címmel tart interaktív online bibliaórát az Ökogyülekezeti Mozgalom szerdán délutánonként.
-
A Reformátusok Lapja március 29-i számából
Szájról szájra jár a Magyar Kékkereszt Egyesület és a dömösi gyógyító programok híre, így előbb-utóbb mindig eljut azokhoz, akiknek szükségük van Isten gyógyító szeretetére. A Reformátusok Lapja online és nyomtatásban is megjelenő számából megtudhatják a református misszió titkát.
-
A Református félóra e heti adásából
Figyeljünk egymásra és idős hozzátartozóinkra, imádkozzunk az a betegekért, az egészségügyi szakemberekért és a vezetőkért. A hatósági döntések a gondviselés eszközei, ne vessük meg! – Bogárdi Szabó István püspök, a Zsinat lelkészi elnöke beszél a veszélyhelyzetről szerdai adáunkban.
-
Istentisztelet élőben
Vasárnap délelőtt 10 órától élőben közvetítjünk honlapunkon a Pápai Református Egyházközség istentiszteletét. Igét hirdet Köntös László dunántúli főjegyző.