A „Szegénység, jólét és ökológia” című konferencia fő tartalmi szervezője az Európai Egyházak Konferenciájának héttagú munkacsoportja. A szervezők a magyarországi helyszínnel azt szerették volna kiemelni, hogy Európa egyáltalán nem homogén földrész.
Véget ért Budapesten a Szegénység, jólét és ökológia című ötnapos nemzetközi konferencia. A konferencia záródokumentuma a konferencia globalizációval, szegénységgel, valamint a fennálló gazdasági rendszerrel kapcsolatos állásfoglalását ismerteti.
November 9-én 32 európai ország 80 résztvevőjével elkezdődött az Európai Egyházak Konferenciája Egyház és Társadalom Bizottsága (CSC/CEC), az Egyházak Világtanácsa (WCC) és a magyarországi tagegyházak által szervezett találkozó, mely a Szegénység, jólét és ökológia Európában címet viseli.
Nagy jelentősége van annak, hogy a résztvevők fele harmadik világbeli országból érkezett – véli Kodácsy Tamás a Szegénység, jólét és ökológia Európában című nemzetközi konferenciáról.
Megtartotta éves ülését a Globális Egyházi Szolgálatok elnevezésű szervezet, melynek feladata, hogy a Krisztus Egyesült Egyháza és a Krisztus tanítványai Egyház közös külmissziós szolgálatát koordinálja.
A dél-afrikai református lelkész, Dr. Nico Smith halálhíre a Református Egyházak Világközösségének ülése elején futott be Grand Rapidsbe. A résztvevők néma főhajtással emlékeztek rá. Ki volt Smith lelkész?
Az új református világszervezet nagygyűlésén a közösség és az igazságosság áll a középpontban.
Június 14-én Emdenben a Németországi Evangéliumi-Református Egyház Össz-Zsinatának rendkívüli ülése foglalkozott a globalizáció kérdéskörével, és alapos vita után zárónyilatkozatot és tanulmányi dokumentumot fogadtak el.