A szeretet nem válogat

2019. június 07., címkék: piknik, ifi

„Hívsz, én újra látom, az otthon merre vár. Fényeddel, fényeddel kormányozd hajómat; zúghat minden, így partot ér!" – hangzott az ének csütörtökön a Magyar Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) székházának udvarán, ahol nyáresti piknikkel készültek pünkösd közelgő ünnepére a fiatalok.

PIKNIKkel ünneplik az egyház születésnapját

2019. június 03., címkék: piknik, ökumenikus tanács (meöt), pünkösd, ifi

Focikupa katolikus-protestáns örökrangadóval, evangélikus püspök igehirdető, pünkösdi és metodista dicsőítők, Taizé-imaóra – estébe nyúló piknikre várják a fiatalokat a magyarországi keresztény egyházak ifjúsági vezetői június 6-án, csütörtökön. A hagyományos pünkösd előtti ökumenikus zenés találkozó formájában megújul, de üzenete változatlan: valódi találkozásokra hívja a vizsgaidőszak közepén az egyetemista korosztályt.