Kripta a templom alatt

2014. október 30., címkék: mindenszentek, halottak napja

Nemrégiben még ha a sekrestye teakonyhájának padlóján nyíló vasajtón keresztül valaki leszállt a Kálvin téri templom kriptájába, kis túlzással az Indiana Jones-filmek földalatti világában találta magát. A templom felújításával párhuzamosan azonban a második világháború idején széntárolónak és óvóhelynek használt nyughelyet is rendbe hozták: mentesítették a vizesedéstől, újraépítették a koporsófülkéket, újrafestették a falakat, felújították a márvány- és mészkőlapok feliratait és a lépcsős, kovácsoltvas kapus bejáratot is újra megnyitották. A kripta év eleje óta újra látogatható, idén nyáron pedig a kormány történelmi emlékhellyé nyilvánította, így fejezve ki az itt nyugvók életművének jelentőségét.