Alternatív Nobel-díj az amazonasi püspöknek

2010. december 16., címkék: latin-amerika, Ökumené, szegénység, ökumené

Erwin Kräutler latin-amerikai püspök kapta az alternatív Nobel-díjat. Az elismerést azok kapják, akik a szegénység ellen és a természet védelméért sokat tesznek.

Adventi verseny a kolumbiai Református Egyetemen

2010. december 14., címkék: Nagyvilág, latin-amerika

A latin-amerikai ország 150 éves Kolumbiai Presbiteriánus Egyházában 2002 óta működik református egyetem, ahol adventben Kálvin-versenyeket is tartanak.

Chile: mini-Biblia a mélyben rekedt bányászoknak

2010. szeptember 28., címkék: természeti katasztrófák, Ökumené, latin-amerika, ökumené

A chilei San José bányában rekedt 33 bányász közül 22 jelezte, hogy szeretné a mélyben tanulmányozni a Bibliát.

Fiatalok harmadik latin-amerikai kongresszusa

2010. szeptember 04., címkék: ökumené, ifjúság, latin-amerika, Ökumené

Serkenteni az ifjúságpasztorációs tevékenységet a fiatalok életéből és a Jézus Krisztussal való személyes és közösségi találkozásból kiindulva úgy, hogy a Jézussal való tanítványi kapcsolat életük meghatározó eleme legyen – ez a célkitűzése a szeptember 5-én kezdődő fiatalok latin-amerikai kongresszusának, amely Los Teques városában, Venezuelában zajlik majd egy héten át.