„A református egység az összetartozásunk ereje, a biztosíték, hogy nem vagyunk magunkra hagyva itt, a messzi idegenben” – vallja Vass Zoltán, a Kanadai Magyar Református Egyházak Szövetségének elnöke. Az egység évének kezdetén a torontói lelkipásztorral a tengeren túli reformátusságról, a most alakuló Magyar Diaszpóra Missziós Központról és a diaszpórában működő egyházak kihívásairól is beszélgettünk.
Kanadában tartották a magyar református diaszpórának a reformáció 500. évfordulója alkalmából szervezett találkozóját június 7. és 9. között. A Niagara Falls-ban rendezett eseményre Kanadából, az Amerikai Egyesült Államokból, Ausztráliából és Európából is érkeztek egyházi küldöttek, a Kárpát-medencei reformátusságot Bogárdi Szabó István dunamelléki és Kató Béla erdélyi református püspök képviselte. A résztvevők zárónyilatkozatot fogadtak el, amelyben egyebek között hitet tesznek amellett, hogy „a szétszakadozottság ellenére egyek", és hangsúlyozzák, hogy „hitünkben és magyarságtudatunkban az egység munkálásának gyümölcseit tapasztalják".
Az edmontoni Kálvin Magyar Református Egyház is delegációval képviseltette magát a totalitárius diktatúrák áldozatainak európai emléknapja alkalmából az albertai parlament épületében tartott megemlékezésen augusztus 23-án. Az emléknap eredetét az 1939. augusztus 23-án aláírt Molotov-Ribbentrop paktum adja, amely tragikus módon határozta meg a közép-kelet európai népek II. világháború alatti és utáni sorsát. Lányi Gábor lelkipásztor beszámolója a Parókia Portálnak.
Észak-Amerikai Magyar Református Diaszpóra Konferenciát tartottak Niagara Fallson, ahol a Kárpát-medencei református egyházakat a Generális Konvent elnökségének háromfős küldöttsége képviselte. Az eseményen felszólalt és a résztvevőket köszöntötte a magyar kormány több jelenlévő református tagja is.