A harangok mellett és ellen

2012. június 06., címkék: levél, harang, trianon

Varga László református lelkipásztor, országgyűlési képviselő (KDNP) levélben fejezte ki tiltakozását, amiért a történelmi keresztyén egyházak központilag nem rendeltek el harangozást június 4-én.

Egyházi vezetők levele Kovács Zoltán államtitkárhoz a harangzúgásról

2012. június 04., címkék: ökumenikus, harang, trianon

Az alábbiakban közöljük a történelmi egyházak vezetőinek levelét, amelyet a Nemzeti Összetartozás Napján tervezett harangzúgással kapcsolatos megkeresésre válaszolva küldtek Kovács Zoltán államtitkárnak.

Szenteljék meg a Nemzeti Összetartozás Napját

2010. június 02., címkék: nyilatkozat, harang, trianon, megemlékezés, Hírek, királyhágómelléki egyházkerület

A Kárpát-medencében június 4-én minden református templom harangja 16,30 órakor megszólal. A királyhágómelléki harangok is megsiratják a megalázóan megrázó múltat, és hirdetik Isten kegyelmét, amely újabb lehetőségeket ajándékozott a megmaradóknak, a bizakodóknak és az egymásban reménykedőknek – olvasható a Királyhágómelléki Református Egyházkerület Közgyűlése által kibocsátott közleményben.

A tengerentúlon is megkondulnak a harangok június 4-én

2010. június 01., címkék: Nagyvilág, trianon, amerikai reformátusok (hrca), harang, megemlékezés

Az Amerikai Magyar Református Egyház Püspöki Tanácsa május 21-én és 22-én tartott ülésén határozatot hozott, hogy javasolja gyülekezeteinek június 4-én, a trianoni békediktátum aláírásának évfordulóján harangozással fejezzék ki összetartozásukat a magyar nemzettel. Amerikai magyar gyülekezeteink első nemzedéke számára különösen is fájdalmas volt a szerződés, hiszen döntő többségük a történelmi Magyarország azon területeiről származott, amelyeket elcsatoltak.

Harangozás a Trianoni békeszerződés 90. évfordulójának alkalmából

2010. május 20., címkék: alternatív egyházi alkalmak, trianon, harang, Hírek

Az igazságtalan trianoni békediktátum 90. évfordulóján, június 4-én délután fél ötkor újra megszólalnak a református és az evangélikus templomok harangjai.

Egy kis közösség nagy ünnepe – harangszentelés volt Kerkáskápolnán

2010. március 23., címkék: református képviselők, Gyülekezeti hírek, harang, fidesz-kdnp, kerkáskápolna

A napokban, március 14-én szentelték fel azt az 54 kg-os, Gombos Miklós által öntött harangot, melyet őrségi Szabó Miklós a szülőföldje iránti tisztelet és hála kifejezéseként adományozott a kerkáskápolnaiaknak.