Dr. Arjan Plaisier, a Holland Protestáns Egyház főtitkára kifejtette véleményét egy, a holland gazdasági kilátásokat elemző kutatással kapcsolatban.
A Globális Ökumenikus Konferencia egy Új Nemzetközi Pénzügyi és Gazdasági Struktúra megteremtésére elnevezésű találkozó célja, hogy ötleteket, perspektívákat találjanak egy új, igazságosabb, méltányos elosztáson alapuló nemzetközi gazdasági rendszer megteremtésének érdekében, ellenben a mai, kontroll nélkül működő, kizárólagosan profit orientált rendszerrel.
"Lejárt a gazdaság öntörvényűségébe vetett hit ideje, elmúlt az az idő, amikor erre hivatkozva le lehetett söpörni minden erkölcsi és morális kritériumot" – jelentette ki Bölcskei Gusztáv püspök, a Zsinat lelkészi elnöke az egész világra ható gazdasági válság okait és természetét elemezve csütörtöki megnyitójában.
A „Szegénység, jólét és ökológia” című konferencia fő tartalmi szervezője az Európai Egyházak Konferenciájának héttagú munkacsoportja. A szervezők a magyarországi helyszínnel azt szerették volna kiemelni, hogy Európa egyáltalán nem homogén földrész.
Véget ért Budapesten a Szegénység, jólét és ökológia című ötnapos nemzetközi konferencia. A konferencia záródokumentuma a konferencia globalizációval, szegénységgel, valamint a fennálló gazdasági rendszerrel kapcsolatos állásfoglalását ismerteti.
November 9-én 32 európai ország 80 résztvevőjével elkezdődött az Európai Egyházak Konferenciája Egyház és Társadalom Bizottsága (CSC/CEC), az Egyházak Világtanácsa (WCC) és a magyarországi tagegyházak által szervezett találkozó, mely a Szegénység, jólét és ökológia Európában címet viseli.
Nagy jelentősége van annak, hogy a résztvevők fele harmadik világbeli országból érkezett – véli Kodácsy Tamás a Szegénység, jólét és ökológia Európában című nemzetközi konferenciáról.
"Létezik hitünkből fakadó konkrét felelősségvállalás" – mondta Bölcskei Gusztáv püspök, akit az egységes magyar reformátusság szerepvállalásáról kérdeztük.
Az Európai Egyházak Konferenciája Egyház és Társadalom Bizottsága és az Egyházak Világtanácsa a magyarországi tagegyházakkal együttműködve konferenciát szervez.
Véget ért az immár 230 egyház 80 millió tagját képviselő Református Egyházak Világközösségének alakuló nagygyűlése. Az elmúlt tíz napban folyamatosan beszámoltunk az eseményekről, amelyek az új református világszervezet létrejöttét kísérték. Az alábbi összeállításban a magyar delegáció egy-egy tagjának benyomását közöljük, és ezzel veszünk búcsút a Nagy-tavak vidékétől.
Európa nem delegált sem laikust, sem fiatalt a Református Egyházak Világközösségének vezetőtestületébe. A választásokkal és a Grand Rapids-i találkozóval kapcsolatban Ódor Balázs külügyi irodavezetőt, a Végrehajtó Bizottság most leköszönő tagját kérdeztük.
Főtitkári beszédében dr. Setri Nyomi református lelkész, a korábbi Református Világszövetség főtitkára június 20-án Grand Rapidsban az egyház radikális elkötelezettségéről szólt mindenféle leértékeléssel, hatalmi lejáratással szemben.
Az új református világszervezet nagygyűlésén a közösség és az igazságosság áll a középpontban.
Június 14-én Emdenben a Németországi Evangéliumi-Református Egyház Össz-Zsinatának rendkívüli ülése foglalkozott a globalizáció kérdéskörével, és alapos vita után zárónyilatkozatot és tanulmányi dokumentumot fogadtak el.
XVI. Benedek beszédet mondott az Európa Tanács Fejlesztési Bankjának 45. közgyűlésén Rómában résztvevő tagjai előtt.