Zenés esték a Kálvin téren

2010. október 04., hétfő

Ősszel újraindul a "Kálvin téri zenés esték" sorozata, mely a vasárnapi zenés áhítatok mellett immár öt éve a csütörtök esti zsoltáros istentiszteletekkel egészült ki.

altMindkét alkalom havi rendszerességgel ismétlődik. Mivel a Kálvin téri református templom nagyorgonája még mindig kényszerűen hallgat, a 2009 elején felállított, és a templom elején elhelyezett 11 regiszteres karorgonán szólalnak meg – ezútal Bódiss Tamás előadásában – az orgonaművek: Bach: C dur toccata, adagio és fúgája, Mozart: f moll adagio és allegro című műve és Gárdonyi Zoltán – a "Dicsűlt helyeken" dallamát felhasználó – Sonata secundá-ja.

A következőkben november 14-én Csizmadia Márta játszik, melyen különleges módon az orgonazene természetfotókkal és igemottókkal kapcsolódik egybe, majd december 12-én advent 3. vasárnapján Händel: Messiás c. oratóriumának előadására kerül sor. Csütörtöki zsoltáros istentisztelet október 28-án lesz a reformáció, majd november 25-én advent hetében.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió