USA: 1 200 bűncselekmény templomok ellen egy év alatt

2010. január 12., kedd

alt

Az Amerikai Egyesült Államokban az elmúlt évben több mint 1 200 bűncselekményt regisztráltak, amit a tettesek keresztyén intézmények ellen követtek el. Ezt a Christian Security Network (CSN) nevű szervezet jelenti.

A legdurvább bűncselekmények között 12 gyilkosságot és 38 további súlyos testi sértést tartanak nyílván az említett szervezetben. 98 esetben keresztyén intézmények épületei voltak a gyújtogatás célpontjai. Több mint 700 betörés történt templomokba, épületekbe, az így okozott kár 24 millió dollár. A cselekmények indítékairól csak feltételezések vannak. Jeff Hawkins, a CSN vezetője nyugtalanító helyzetről beszélt. A bűnözők sokszor könnyű prédát látnak a templomokban. És még sok minden nem került nyilvánosságra, mert a károsultak a megbocsátás útját választották. A CSN egyházi épületekre, objektumokra és a munkatársakra is köt biztosítást. (livenet.ch – 200-01-13 – dr. békefy - ©reformatus.hu)

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió