Te most szórakozol velünk?

2010. augusztus 02., hétfő

altIgen, reméljük, jól szórakozol velünk! Hogy ez így legyen, a Közös(s)Ég Magazin augusztusi számában olvashatsz fesztiválokról, humorról, táncról és zenéről.

Keressük a határokat: vajon meddig merészkedhet el a keresztény ember, amikor szórakozásról van szó, és el tudja-e magát görcs nélkül engedni?

A válaszadásban segítségünk lesz Bolyki Balázs, aki mesél arról, hogy a szórakoztatóipar feszült tempójában hogyan tart össze a család, és hogyan beszél Istenről egy-egy előadás. A következő hetekben a képernyő előtt izgulhatunk Balázsért, aki a Megasztárban fog énekelni.

Bödőcs Tibor sűrűn tréfál egyházi témákkal. Az önmagát „nem hívő Jézus-szimpatizáns”-ként meghatározó humorista beszél arról, honnan jönnek az ötletek, és mesél az egyházhoz fűződő kapcsolatáról is.

Bagdán Zsuzsanna arra keresi a választ: hippik-e a keresztények? Pete Violetta a keresztény öltözködést vette górcső alá: színek, szabások, és stílusok kavalkádjában hogyan kell kinézni a hívő embernek?

Kutasy Zsolt elgondolkodtat bennünket, hogy tudunk-e görcs nélkül őszintén szórakozni, vagy savanyú a szőlő, amíg mások önfeledten kikapcsolódnak.

Tudtad, hogy Magyarország első röplabda pályáját az SDG diákmozgalom létesítette? Katona Viktor mesél a diákmozgalmak szabadidős tevékenység-szervező szerepéről, és eltöpreng, milyen sorrendben kell állnia a szórakozásnak és az igének.

Miklya Luzsányi Mónika humoros keresztény könyveket ajánl a nyári könnyű olvasmányt keresőknek, és Woodstocktól a Voltig áttekintve a fesztiváltörténelmet tudakolja: Jézus vajon melyiket választaná? Kovács Kati és Delirious? – Kovách János a zenében keresi a szórakozást.

Hogy milyen volt Pál apostol nyomában járni? Ezt egy élmény-mozaikon keresztül mutatjuk be.

Használd ki a nyár utolsó hónapját: olvass, szórakozz, és vitázz velünk!

www.kozos-eg.hu