Pályázati felhívás rektori megbízatás ellátására

2011. május 04., szerda

A Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége pályázatot hirdet a Károli Gáspár Református Egyetemen, rektori megbizatás ellátására.

A Károli Gáspár Református Egyetem Fenntartójának nevében – a Szenátus felkérése alapján – eljárva, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának Elnöksége a felsőoktatásról szóló többször módosított 2005. évi CXXXIX. törvény 96. § (6) bekezdése, valamint a Károli Gáspár Református Egyetem Alapító Okiratában, Szervezeti és Működési Rendjében és Foglalkoztatási követelményrendszerében foglaltak alapján pályázatot hirdet a Károli Gáspár Református Egyetemen rektori megbízatás ellátására.

A megbízatás 3 (azaz három) éves határozott időtartamra szól.

A megbízás feltételei, a pályázóval szemben támasztott követelmények:

A pályázónak meg kell felelnie azoknak a követelményeknek, és alkalmasnak kell lennie azoknak a feladatoknak az ellátására, amelyeket a felsőoktatásról szóló 2005. évi CXXXIX. törvény, valamint a Károli Gáspár Református Egyetem Szervezeti és Működési Rendje a rektor számára meghatároznak.

A pályázónak vezetési, szervezési és gazdálkodási ismeretekkel, és ugyanezen a területeken tapasztalattal és gyakorlattal kell rendelkeznie.

A rektor feladata a Károli Gáspár Református Egyetem irányítása oly módon, hogy megvalósuljon a református hagyományoknak megfelelő, differenciált, többszintű, széles bázisú, magas színvonalú oktatás.

A pályázónak angol és / vagy német nyelvből tárgyalóképes nyelvtudással és legalább C típusú középfokú nyelvvizsgával kell rendelkeznie.

A pályázatnak az alábbiakat kell minimálisan tartalmaznia:

–    a pályázó oktatói, tudományos, szakmai munkája és eredményei, valamint vezetői, szervezési tevékenységei és ismeretei bemutatása;
–    a pályázó programja a Károli Gáspár Református Egyetem működésére, a képzési és kutatási tevékenységre vonatkozóan;
–    a Károli Gáspár Református Egyetem vezetésével kapcsolatos tervei és azok megvalósítására vonatkozó elképzelései.

A pályázathoz az alábbi dokumentumokat kell mellékelni:

–    szakmai önéletrajz;
–    egyetemi diploma, tudományos minősítő oklevél;
–    nyelvvizsga igazolása;
–    a fontosabb publikációk és tudományos munkák jegyzéke;
–    a pályázó egyházzal való kapcsolatának rövid ismertetése.

A pályázat benyújtásának helye: Magyarországi Református Egyház Zsinati Hivatal, 1146 Budapest, Abonyi utca 21.

A pályázat benyújtásának határideje: A pályázat Oktatási Közlönyben történő megjelenésétől számított 15 (azaz tizenöt) nap.

A borítékon fel kell tüntetni: „Pályázat a Károli Gáspár Református Egyetem rektori megbízatására”

A pályázat elbírálásának a határideje: A pályázat Oktatási Közlönyben történő megjelenésétől számított legfeljebb 60 (azaz hatvan) nap.

A pályázati eljárás lefolytatása és az elbírálás módja a felsőoktatási törvény, valamint a Károli Gáspár Református Egyetem Alapító Okirata, Szervezeti és Működési Rendje és Foglalkoztatási követelményrendszere szerint történik.

A benyújtott pályázatokat a Károli Gáspár Református Egyetem Szervezeti és Működési Rendjében, valamint Foglalkoztatási követelményrendszerében megjelölt személyek és testületek jogosultak megismerni.

A Fenntartó képviseletében:

Dr. Bölcskei Gusztáv püspök, a Zsinat lelkészi elnöke