Megválasztották az IKE Szövetség elnökségét

2015. június 08., hétfő

Tizennégy egyházmegyei ifjúsági szövetség képviselői választották meg június 6-án Kolozsváron az erdélyi Ifjúsági Keresztyén Egyesület (IKE) országos vezetőségét.

A következő három évre az IKE közgyűlése Bartos Károlyt - aki egyben az egyházkerület ifjúsági előadója - elnökké, Tussay Szilárdot - aki egyben az egyházkerület ifjúsági referense - ügyvezető igazgatóvá választotta, az alelnök Gál Adél, titkár Buksa Emese, a pénztáros pedig Moldovan Radu lesz.

Tussay Szilárd a közeljövő fontosabb ifjúsági rendezvényeit ismertetve a közgyűlésen elmondta, hogy november 9-11. között Kolozsváron látják vendégül a Generális Konvent Ifjúsági Bizottságának ülését. Beszámolt arról is, hogy 95 éves lesz jövőre az Erdélyi IKE, és hogy egy olyan rendezvényt akarnak majd ebből az alkalomból szervezni, amely kerületi szinten is a közösségi élményt teremti meg.

Dávid István kolozsvári egyetemi lelkész az egyetemi missziót ismertette, kiemelte az egyetemisták adakozókészségét. Elmondta, hogy Kolozsváron az ökumenikus kapcsolatokat is fontosnak tartják, a történelmi egyházak ifjúsági szervezeteivel jó kapcsolatot ápolnak, közösen terveznek és közös rendezvényeink is vannak. Emellett természetesen a Kárpát-medencei egyetemi gyülekezetekkel is egyeztetnek.

Forrás: reformatus.ro

Reformatus.hu a közösségi oldalakon