Kapcsolatok

2013. december 05., csütörtök

Nyolcadik alkalommal rendezték meg a református szociális intézmények vezetőinek és munkatársainak a szakmai csendesnapokat november 25-26-án Berekfürdőn.

Az első napon közel 140, a másodikon 100 résztvevővel zajló csendesnapokat az áhítatot követően Czibere Károly, a szervező MRE Szeretetszolgálati Iroda vezetőjének köszöntője nyitotta meg, aki az idei év eseményeiről és a jövő évben várható változásokról beszélt. A nap a Kapcsolatok címszó jegyében telt, elsősorban humánpolitikai kérdésekről tanácskoztak a jelenlévők. Így például Kiss Anita, a Sberbank HR igazgatója a munkatársak kiválasztásáról, ennek szempontjairól számolt be, s külön kitért a kompetencia alapú kiválasztás fontosságára. Mint a szakember hangsúlyozta, ezek az üzleti szférában már bizonyított módszerek eredményei a szociális intézményeknél is jól használhatóak.

Csoma Áron lelkész Szeretet-szolgálat? című előadásában elsősorban a dilemmákról, konfliktusokról és azok megoldásáról, a munkatársak motivációjáról és fegyelmezéséről beszélt.

A második napon az idén tízéves Református Diakóniai Intézmények Egyesülete (REDIE) tartotta elnökségi ülését és közgyűlését, majd Bölcskei Gusztáv tiszántúli püspök, a zsinat lelkészi elnöke tartott áhítatot. A programon részt vett Soltész Miklós szociális és családügyért felelős államtitkár is, aki gondolatébresztő előadásában ismertette, mit vár a kormány az egyházaktól, miként látja azok szerepét a szociális ellátó rendszerben. Az államtitkár kifejtette, hogy valamennyi területen számítanak az egyházak aktív szerepvállalására, ugyanakkor a gyermekvédelem területén kiaknázatlan lehetőségek vannak, melyben különösen fontosnak érzi az egyházak segítségét.

Forrás: MRSZ

Reformatus.hu a közösségi oldalakon