Kiüresedett a kormány és az egyház kapcsolatrendszere - hiába várt az egyház az ígért egyeztetésre

2009. március 03., kedd

Hiába mondta a kormány, hogy február elején találkozik a református egyház vezetőivel, az ígért egyeztetés elmaradt. Bölcskei Gusztáv, az MRE lelkészi elnöke szerint megüresedett a kormány és az egyház kapcsolat rendszere, emiatt a civil szférában kell partnereket keresni, hogy együtt tegyenek az országért.

A Magyarországi Református Egyház zsinatának lelkészi elnöke szerint józanság, alázat, bizalom és reménység kell ahhoz, hogy Magyarország sorsa jobbra forduljon.

A Bölcskei Gusztáv az egyház és a kormány kapcsolatáról nyilatkozott a Tiszáninneni és a Tiszántúli Református Egyházkerület rádiójának, az Európa Rádiónak. A részleteket Háttér című rovatunkban olvashatják.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió