Deák Zoltán lelkipásztor "Csillaghegyi története"

2010. január 19., kedd

alt„Csillaghegyi történet” címmel tart előadást Deák Zoltán református lelkipásztor január 27-én, szerdán este hat órától a csillaghegyi református templomban. A Csillaghegyi Esték sorozatban életéről és szolgálatáról vall a nyugdíjas lelkész.

Deák Zoltán Csillaghegyen született, az ő neve szerepel elsőként a gyülekezet anyakönyvében. Ordason kezdett lelkészi szolgálata után visszatért Csillaghegyre, hogy a közösség történetének második lelkészeként harminc éven át pásztorolja a nyájat. Szolgálati ideje alatt épült fel az akkor még Csillaghegyhez tartozó békásmegyeri református templom. Neve összeforrt a gyülekezettel, ma is lépten-nyomon megállítják, megszólítják, ha a városrészben megfordul. Előadása egyszerre élet-, egyház- és kortörténet. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Cím: Budapest, III. ker. Vörösmarty utca 2.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió