Confessio: a reformáció – ma

2017. április 17., hétfő

Húsvéthéftőn megjelent a Confessio online kiadásának idei első száma. A folyóirat idei számaiban kiemelten foglalkozik a reformáció témájával.

„A reformáció nem új tanítás, hanem sokkal inkább visszaformálás, visszatérés a Forráshoz" – írja a lapszám eleji meditációban Kádár Ferenc. Szűcs Ferencnek a reformáció maradandó üzeneteiről szóló bevezető tanulmánya után református értelmiségiek, egyházvezetők, teológushallgatók igyekeznek megválaszolni a szerkesztők körkérdését.

„Miben kell megújulnia egyházunknak és keresztyénségünknek Ön szerint? Mit kell tenni, tennem ennek érdekében?" – akik válaszolnak: Bäck Konstantin, Berecz Ágnes, Huszár Pál, Köntös László, Marossy Gábriel, a Pápai Református Teológiai Akadémia hallgatói, Tóth Péter László és Végh László.

A Szépmívesség rovatban olvashatják Tóth-Máthé Miklós romantikus komédiájának második részét, a Tanúság rovatban pedig méltatják a legutóbbi református Magyar Örökség-díjazottakat.

Számot további írást is tartalmaz a Confessio 2017/1-es száma.

reformatus.hu

Reformatus.hu a közösségi oldalakon