„Az advent fény a sötétségben” – közös gyertyagyújtás Debrecen főterén

2009. november 29., vasárnap

„Advent fény a sötétségben” – mondta Derencsényi István, a Tiszántúli Református Egyházkerület lelkészi főjegyzője Debrecenben. A Kossuth téren a város karácsonyfájánál több ezren gyűltek össze, hogy lássak, amikor bekapcsolják a városban a díszkivilágítást és meggyújtják az adventi koszorú első gyertyáját. „Lehet, hogy az idén szegényebb lesz a karácsony, mint máskor, de ha megvan köztünk a szeretet, egytt örülünk környezetünkkel, az megkönnyíti a nehézségek elviselését.” – mondta Kósa Lajos Debrecen polgármester az ünnepségen. Bosák Nándor, a Debrecen-Nyíregyházi Katolikus Egyházmegye püspöke advent első vasárnapján azt hangsúlyozta: „minél nagyobb a sötétség, annál jobban szükség van arra a fényre, amely Jézus Krisztus születésével jött e világra” „Advent a mi egyre inkább öregedő, magát reprodukálni nem tudó társadalmunknak üzen” – fogalmazott Derencsényi István. A Tiszántúli Református Egyházkerület főjegyzője azt mondta: „Készítsetek utat a gyermekeknek, ne akadályozzátok világrajöttüket! A karácsony nemcsak az isteni gyermekről és a mi gyermekeinkről szól. Engedjük életre születni a gyermeket! Hagyjunk fel a sötéten látással, a bénító pesszimizmussal. Merjünk adventi emberként élni a mulandósággal beárnyékolt világban.”

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió